Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel core i7 U4500 processzor...

Intel core i7 U4500 processzor 3. 00 GHz-es órajelét miért csak 2.40 GHz-nek látja a windows? Aidával is megnéztem már, ugyanez a helyzet.

Figyelt kérdés

2014. máj. 19. 02:20
 1/5 BM-Striker ***** válasza:

Csak akkor 3ghz, ha egy mag működik, 2 maggal 2,7 ghz turbo órajel.


Prime 95 közben mekkora az órejel?

2014. máj. 19. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3GHz csak a turbo órajel, amit olyankor tud bevetni a rendszer, ha csak egy szálon dolgozik a CPU azaz nincs kihasználva teljesen. Max terhelés alatt a gyári órajelet alkalmazza. A lényeg, hogy a központi egység ne lépje át a megadott fogyasztási/hőtermelési keretet.
2014. máj. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 BM-Striker ***** válasza:
A gyári órajel 1.8 ghz. A Turbo 2 magra maximum +900mhz, 1 magra +1200 mhz.
2014. máj. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy az alap órajel 1.8Ghz és a Turbo Boost frekvencia 3.0GHz. Legelső alkalommal nem tudom milyen win7 volt fenn, de ott 3-at írt, csak azt sajnos le kellett gyalulni.
2014. máj. 19. 13:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor az hibásan írta ki, mert nem a turbo órajelet kell/szokás feltüntetni (mondjuk a Computer Imperium reklámjaiban a turbo órajellel reklámoznak, de ez inkább megtévesztés jellegű).
2014. máj. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!