Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért működik hangosabban a...

Speedcell 42km kérdése:

Miért működik hangosabban a számítógépem kb 1-2 hónapja?

Figyelt kérdés
A számítógépben az egyik ventillátor nagyon pörög mikor bekapcsolom és munkavégzés közben is folytatja, pedig nem használok nagy teljesítményt igénylő porgramokat, csak netezek általában.A tápra gyanakszom am iegy FSP Raider 650W-es, júniusban lesz egy éves. Már kitakarítottam.. semmi nem változott. Van úgy, hogy elcsendesedik egyszercsak és utána rá egy 15-30 perc múlva újrakezdi a pörgést, és volt olyan is, hogy fel-le pörgött.. szó szerint hangos.. nem hangos, ezt váltogatta egy percig folyamatosan. Mi lehet a gond?

2014. máj. 19. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
A tápból jön a "zaj" , vagy másik ventiből? Esetleg nincs egy PWM-es venti a gépházban?
2014. máj. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amikor pörögni kezd a ventilátor, nézd meg a feladatkezelőben a CPU használatot. "Csak netezés" is tudja 100%-ra pörgetni a gépet, hála a csoda Flashben megírt tökéletesen optimalizált reklámoknak, játékoknak. De ha nem is erről van szó: beakadó processek, malware-k is előfordulhatnak.
2014. máj. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen, most megnéztem és tuti, hogy a táp a ludas, pontosan mit kéne csinálnom?
2014. máj. 19. 18:25
 4/7 A kérdező kommentje:
a feladatkezelőben a processzorra kemény 3-4-5%-ot ír, max 5-öt :D, nem hiszem, hogy a processzorral lenne gond, a tápból jön a hangos pörgés... levettem a gép oldalát, odahajoltam, és egyértelműen lehet hallani, hogy onnan jön
2014. máj. 19. 18:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen a táp?
2014. máj. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fsp Raider 650-e van.
2014. máj. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megoldódott a nyáron a probléma, a táppal volt gond és garanciálban kicserélték.
2015. jan. 14. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!