Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső hdd-t lehet használni...

CsakEgyBence kérdése:

Külső hdd-t lehet használni winchester helyett?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem, hogy van egy tök fasza 500gb-os hdd-m és vennék 1 új gépet. Ám a vinyókért 10-20 ezret lazán elkérnek és ezt szeretném ezzel a kis kütyüvel megspórolni :)! Köszi előre is a válaszokat! Egyébként ez egy Maxell márkájú külső hdd.

2014. máj. 20. 21:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha, jól értelmezem, akkor most van egy géped, amiben van egy HDD?

AKkor miért nem szeded ki abból, s teszed át abba.

Lehet, ha Linuxot rakol rá

2014. máj. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. (Ez szerintem a legnormálisabb) Ha már nem garis (vagy nem érdekel, ha bukod...), és szét lehet szedni, és normális HDD van benne. Akkor célszerűbb kivenni és úgy betenni a gépbe (rendesen SATA csatalkozókkal... bár a 2,5 collosokhoz lehet, hogy kell átalakító, ezt passzolom).


2. Gondolom USB-s. Ha az alaplap tud bootolni USB-s HDD-ről, akkor esetleg járható ez az út. Nekem Linuxot (Ubuntut) sikerült már külső HDD-re telepítenem, és működött is...

Itt viszont szerintem fontos megjegyezni, hogy ha csak USB 2.0-s, akkor szerintem valamivel lassabb lesz, mint egy "hagyományos" HDD...

2014. máj. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!