Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ezen a laptopon...

Pistaaa12 kérdése:

Szerintetek ezen a laptopon elfutnak a mai játékok?

Figyelt kérdés
[link]

2014. máj. 25. 01:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Hacsak nem Low beallitasokon nemelyik.
2014. máj. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kizárt. Még az én i7-es, 1 giga nvidiás, 8 giga ramos laptopomon se.
2014. máj. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, játéktól függően medium környékén. Viszont a "holnap játékaival" már lehetnek problémák, és bővíteni sem tudod. Ha mindenképp játékra kell a gép, és nincs feltétlenül szükséged notebookra, asztali gépet vennék a helyedben.
2014. máj. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
az U végződésű procikkal vigyázni kell.
2014. máj. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A gt 740 legalabb minimumon elboldogul a legtobb jatekkal, de az a proci.... Szerintem hasonlo videoval nezz valami i5-ot es lehetoleg ne u szeriat...
2014. máj. 25. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lowon talán, de játékra 300k körül kezdődnek a laptopok (pl.: Lenovo y510p).
2014. máj. 25. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A jelenlegi játékok többsége mediumon is elfut, de fejleszthetőség miatt inkább asztali gép lenne a nyerő. Vagy 1 jó laptop amit 200 alatt nem lehet találni.
2014. máj. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

# 2 vagyok. Akik itt azt írják, hogy elfut, nekik van laptopjuk és van ilyen tapasztalatuk? Ne felejtsük el, hogy a laptop procik és vga kártyák meg sem közelítik az asztali gépek hardvereinek teljesítményét. Másik, hogy a hűtés sem megfelelő a játékra. Tehát ha hardveresen bírná is akadás-mentesen, 100 fokra melegszik a proci, tehát nem érdemes folytatni a játékot, mert hamar hazavágja a gépet.

Tapasztalatom:

Gépem paraméterei: Asus K53SV

Intel® Core™ i7-2630QM Processor (6M Cache, up to 2.90 GHz)

NVIDIA GeForce GT 540M 1 GB

8 GB RAM (DDR3, 1333 MHz)


Alap hőmérséklet: 50 C

Assault cube: 60 C, nem akad, tökéletesen megy.

Unreal Tournament 3: 70 C, nem akad

Fallout 3: 70 C, nem akad

CoD MW3: 90 C, Szépen fut, de a nagy csatáknál (sok katona, mindenki lő mindenkit, gránátok robbannak stb.) már beszaggat nagyon a játék.

Alan Wake: 100 C, sajnos már az intrónál felforr a processzor, úgyhogy 2 perc után befejezem, mielőtt szénné égne a laptop.


Ebből nagyjából kikövetkeztethetitek, hogy az újabb játékoknak mekkora esélye van a fent említett laptopon. Sajnos ezeket nem erre találták ki. Vannak gamer laptopok 5-600 ezer + -ért, amik nem problémáznak ezen, de a bővíthetetlenségük miatt pár év múlva már azok sem lesznek alkalmasak erre.

2014. máj. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem ez a laptopom van.

[link]


Még olyan játékot nem próbáltam, ami nem futna játszhatóan. Majd ha lesz pénzem, akkor még a dayz standalon-al akarom tesztelni, mert az eléggé optimalizálatlan még.

2014. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8: teljesen igazad van, egy belépőszintű notebook hűtése mindig elmarad az ideálistól - "kispórolják" belőle a hűtést. Asus is gyér ilyen szempontból (kollégám gépe nyáron majd' elrepült, annyira pörgött a ventilátor), de Acer és régebbi Pavilion HP-kal sincs kedvező tapasztalatom ilyen téren.

Ugyanakkor teljesítmény (ekkora felbontáshoz) elegendő, ha nem akar maxon játszani, és nincsenek irreális elvárásai (pl BF4 64-es multi) és notebook hűtővel úgy-ahogy kordában tudja tartani. 1.8GHz-es i3 teljesítménye ehhez a GPU-hoz elegendő - és pont "U" jelölés miatt kevésbé fogyaszt, és emiatt kevésbé is melegszik. Írtam, és továbbra is egyetértek, ennyiért játékra inkább asztali gépet vegyen.

2014. máj. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!