Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tegnap bele lett erőszakolva...

Tegnap bele lett erőszakolva a 450W-os táp helyére egy 350W-os, hogy megnézzük működik-e, vagy sem. A gép bekapcsolt, viszont a monitor nem. A gyengébb táp lehet a gond?

Figyelt kérdés
Az asztali számítógép egy ideje nem működik, a szerelő azt mondta, hogy tápegység baja van. Ki is lett cserélve. Most a monitor nem dolgozott. Ha kikapcsoltuk a monitort, majd ismét be, csak a "No signal" felirat volt olvasható, és továbbra sem működött. Olvastam hasonló kérdéseket az oldalon, viszont náluk újraindítás után, vagy áramtalanítás és ismételt bekapcsolás után már működött a monitor, viszont nekem nem. Mint hozzá nem igen értő, arra gyanakszom, hogy mivel a táp gyengébb, nem tudja ellátni árammal a monitort is, a számítógép többi eleme mellett, akit a táp éltet. Viszont jobban bíznék más válaszában, aki nem olyan buta ilyen téren mint jómagam. Gyengébb tápra cserélés miatt bekövetkezhet-e ami bekövetkezett, vagy talán már nem is a táppal van gond?

2014. máj. 25. 01:38
1 2
 1/15 P.O.C. ***** válasza:

Nem csak watt számít, hanem a minőség is. A gagyi tápokból mindent kispórolnak (rövidzárlat védelem, túláram védelem, alacsony feszültség védelem, stb.). Így ha ezek egyszer elromlanak sokkal nagyobb valószínűséggel nyírnak ki más alkatrészt is a gépedbe, mint a minőségi tápok.

Egy átlag irodai konfignak bőven elég egy 250W -os táp, de sok "gamer" gépnek se kell 400W -osnál több. Persze a gagyi sorolós belű tápok nem tudják leadni huzamosabb ideig a rájuk írt értékeke maximumát.


Én alaplaphibára gyanakszom elsősorban.

Mi a pontos konfig és milyen típusú táp volt a mostani és az előző?

2014. máj. 25. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Milyen táp?
2014. máj. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én a videokártya körül kezdeném a nézelődést így hirtelen...
2014. máj. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Gondolom a monitor nem a tápra van kötve(régi "szép" idők), hanem külön a hálózatra így az áramfelvételének az új tápodhoz nem kell köze legyen.
2014. máj. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A kérdésedben benne van a válasz. 450 W-os táppal működött, 350 W-os táppal nem. Akkor mi is a probléma?

Azt írod, azért lett betéve a kisebb teljesítményű táp, mert kíváncsiak voltatok, hogy működik-e? Működik? Nem működik.

Ergó: vissza kell tenni az eredeti tápot. Viszont ha már az eredeti táppal se működik, akkor az már szívás.

2014. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem az én számítógépemről van szó, hanem egy barátoméról, szóval így hirtelenjében nem tudom megmondani milyen a konfiguráció, sem azt, hogy milyen a tápegység, csak azt néztem meg rajta, hogy 450W-os, de a mai nap folyamán igyekszem mindent kideríteni. A régi táppal sem ment a gép, nem szórakozásból próbáltuk bele a 350W-os darabot, azt nem tudom pontosan mi baja volt a régi táppal, talán nem is a tápnak volt baja, hanem már akkor is másnak (mint talán most), nekem annyit mondtak, hogy a szerelő szerint a táp a hibás. Otthon pedig épp egy 350W-os darab volt, hát kipróbáltuk azt, gondolván, hogy baj nem lehet. Báris én úgy hallottam, ha túl erős tápot teszel bele a gépbe, akkor leéghet valamelyik alkatrész, ha túl gyengét, akkor legfeljebb nem indul el a gép. Pont ez miatt gondoltuk, hogy a monitor azért nem indult be, mert nem volt elég erős a táp. Majd megnézem ma azt is, hogy a monitor a tápra van-e kapcsolva, vagy külön a hálózatra. Megkérdezem, hogy pontosan mi volt a baj, mit csinált a számítógép az előző táppal a belsejében. Talán már abból is ki lehet következtetni, hogy mely alkatrész volt a hibás, ha épp nem a táp. A kommentjeiteket nagyon szépen köszönöm. :)
2014. máj. 25. 11:34
 7/15 anonim ***** válasza:

"Bár én úgy hallottam, ha túl erős tápot teszel bele a gépbe, akkor leéghet valamelyik alkatrész..."


Ezt felejtsd el, mert úgy nem igaz, ahogy van.

2014. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy azt mondták túl sok áramot ad le a gépnek, és azért éghet le valamelyik alkatrész.

Ha már megyek délután a haveromhoz, elvinném az én számítógépem tápját, hogy azt is belepróbáljuk, az én tápom egy ATX 450W-P4 elnevezésű táp. A Watt az stimmel az ő régi tápjukéval, azt meg nem tudom minőségét tekintve milyen kategória, de talán így kiderül, hogy a tápnak van-e gondja, vagy az alaplapnak/videókártyának, ahogy ti mondtátok.

2014. máj. 25. 11:52
 9/15 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, hogy van egy minőségi 1500w-os tápod. A te géped csak 250w-ot fogyaszt. Ebben az esetben a táp csak 250w-ot ad le, többet nem és nem is fogyaszt többet.
2014. máj. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló írta: a táp, bármilyen nagy teljesítményű, csak annyi teljesítményt ad le, amennyit a fogyasztó felvesz.
2014. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!