Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen grafikus kártyája van...

Milyen grafikus kártyája van a számítógépnek? A számítógép merevlemeze tönkrement, nem tudom szoftverrel megnézni. Nem tudom másik merevlemezre feltelepíteni az illesztőprogramját sem, mert nem tudom milyen a grafikus kártya.

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem tudod szoftverrel megnézni? GPU-Z elvileg így is működik. Ha meg nem, nyisd ki a gépházat, és jegyezd le, hogy mi van ráírva.
2014. máj. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hypno ***** válasza:

Diszkrét, vagy integrált?

Ha diszkrét, akkor leveszed a számítógép oldalát és megnézed.

Ha integrált, leveszed aszámítógép oldalát és megnézed az alaplap típusát, majd rákeresel a gyártó oldalán.

Ha processzorba integrált, akkor a processzor típusára kieresel rá.


Egyébként egy rendszer újratelepítésnél a windows telepítő felrak egy általános drivert bármilyen videokártyyád is van, és ezzel elindul a gép.

2014. máj. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért nem tudom szoftverrel megnézni, mert rossz a merevlemez amire az illesztőprogram telepítve van, szóval be sem kapcsol a számítógép. Amikor másik merevlemezzel kapcsolom be a számítógépet, akkor pedig nem találtam sehol, gondoltam azért, mert nincs telepítve az illesztőprogram. Viszont GPU-Z-vel még nem próbáltam, köszönöm szépen az ötletet, meg fogom próbálni!

Be van csatolva, saját kis hűtője van, ebből gondolom, hogy "diszkrét", viszont nem láttam rajta semmi konkrét jelet, csak számok, kódnevek, s ebből nem tudtam rájönni milyen kártya.

2014. máj. 25. 19:24
 4/8 hypno ***** válasza:
oszd meg velünk, hátha tudunk segíteni.
2014. máj. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kibontottam a számítógépet és ezt a feliratot találtam a grafikus kártyán: GIGABYTE GV-R545OC-512I.

Ha a nevéből szabad ilyenre következtetni, ez egy 512 rammal rendelkező grafikus kártya.

Tényleg nem nehéz rájönni, köszönöm szépen a segítséget.

2014. máj. 26. 13:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Így van, és még arra is rájöhetsz (illetve az, aki ismeri a Radeonok típusszámozását), hogy egy 5450-es Radeonról van szó. De Google-be beírva is kidobja:) Tehát az AMD oldalán fellelhető Catalyst kell neked.
2014. máj. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha jól értelek, akkor te már a kártyához tartozó illesztőprogramról beszélsz (Catalyst). Ha nem jól értettelek, akkor tessék kijavítani. Magát a kártyát én a GIGABYTE oldalán találtam meg.

Még egy kérdés merült fel a beszélgetés közben, nem értem mi a különbség a processzorba integrált kártya, és az alaplapra integrált kártya között. Valójában azt hittem, hogy vagy integrált, vagy dedikált a kártya, nem tudtam, hogy tovább is lehet osztani őket. Az általam elképzelt integrált kártya pedig a ram-ból merít magának, nem rendelkezik saját ram-mal, de most rávilágítottatok, hogy eddig rosszul tudtam.

2014. máj. 27. 00:18
 8/8 hypno ***** válasza:

A kártyádat a Gigabyte cég gyártotta, de ez egy AMD chip alapú kártya, amihez a catalyst meghajtó való.


Az alaplapra és a processzorba integrált videochipek közül az utóbbi az újabb megoldás. Az elv ugyanaz.

2014. máj. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!