Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Ti processzorotok meddig...

A Ti processzorotok meddig bírná ki borda nélkül?

Figyelt kérdés
Az enyém állítólag 5 másodpercig is. Az azért elég szép teljesítmény! Nem?

2014. máj. 26. 09:51
 1/10 Tengor ***** válasza:
93%
Ez kb olyan kérdés, hogy "hány métert tudsz futni elvágott torokkal"? Állítólag 250 m, de ki az az őrült, aki kipróbálja?
2014. máj. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hypno ***** válasza:
80%

Az enyém száz évig is.

Feltéve, hogy nem kapcsolom be.

2014. máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Az enyém száz évig is.

Feltéve, hogy nem kapcsolom be."


Hagyjál! Kérlek!

Normális válaszokat, ha lehetne.


Gondoltam nyilvánvaló, hogy bekapcsolt állapotra gondolok.

2014. máj. 26. 10:25
 4/10 A kérdező kommentje:

Tengor, amúgy ez vicces, pont most találkoztam veled az előbb! :D


Te milyen informatikus vagy?

2014. máj. 26. 10:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még ezen sose gondolkodtam, de valószínűleg ez ettől jóval összetettebb kérdés.

Függhet a processzor típusától, a környezeti hőmérséklettől, az órajeltől és a feszültségtől is. Túl sok a változó ahhoz, hogy összehasonlíthatóak legyenek a procik és tudomásom szerint gyárilag erre nem tesztelik őket (vagy legalábbis nem közlik az adatokat). De egyébként érdekes lenne ha az egyik gyártó összehasonlítaná a termékeit hasonló körülmények között. (Persze már ezzel is lehetnek gondok, hiszen nem is működhet mindegyik azonos paraméterekkel...)

2014. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tengor ***** válasza:
100%

#4, csapnivaló informatikus vagyok, de ezt igyekszem titkolni.


Komolyan: igazából már jó ideje az összes prociban van egy hőmérséklet érzékelő, ami még azelőtt leold, hogy károsodna a proci. Szóval ha úgy vesszük bármeddig kibírná, maximum x időnként kikapcsolna és be kellene kapcsolni.

Hogy x mennyi az, az tényleg legalább annyitól függ, mint amit #5 leírt.

Mondjuk az ARM procik hűtés nélkül is vígan mennek a világ végéig.

2014. máj. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Csapnivaló informatikus szvsz. inkább az volt, aki miatt egy 500 GB-os HDD-ről évekre visszamenőleg vesztek el dokumentumaim, projecteim, minden.... napok, hetek, nyári hónapok kemény munkái.


Vagy esetleg az a valószínűleg mégbarmab rendszergazda, aki a DOS-os saját könyvelőprogramotkat használó cégnél a mezei usert >kiutasítja<, hogy frissítsen Win7-re, majd amikor a melós szenved, mert a DOS-os programot már nem hagyja futni a Win7, az a "rendszergazda" csak széttárja a karját, hogy ő ilyet még nem látott.


Megismétlem mégegyszer : "mert Ő ilyet még NEM LÁTOTT"



Nem is értem, valaki megmondaná, hogy hogy veszik fel ezeket. Vagy mi az istent tanítanak az egyetemeken, hogy ezek ott nem buknak meg, és fizetnék vissza a tandíjjat??? =O Ez pl. igazán érdekelne!!



Úgyhogy ezek mellett, aki már tudja, hogy mi a regiszter és mit csinál a XOR BX, BX. azzal baj nem lehet. ;)

2014. máj. 26. 10:54
 8/10 anonim ***** válasza:

nekem van otthon egy működő 286-os gépem

[link]

annak a prociján nincs semmi hűtőborda -> szóval anélkül is megy "akármeddig" :)

2014. máj. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 Kicsit off de aktuális..

Szóval mit is tanítanak az egyetemeken? Megmondom neked... Integrálás, deriválás, statisztika, valószínűségszámítás, közgazdaságtan, mechanika, hőtan és még hosszú órákig sorolhatnám. Ja meg mellékesen néhány szakmai tárgyat. Természetesen programozásból is vagy 30 rendezési algoritmust meg egykét olyan programnyelvet amivel a gyakorlatban már nem sokat ér az ember...

Ezek után ne csodálkozz, hogy az informatikusok egy része rakás szart sem ér. A bsc/msc nagyon szép és jó, magasabb fizetés érhető el vele, de az oktatott anyagok és azok gyakorlati hasznát megkérdőjelezném. Biztos van, aki később olyan területen helyezkedik el ahol ennek a tudásnak nagyobb hányadát hasznosíthatja, de sajnos ők vannak kevesebben.

2014. máj. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tengor ***** válasza:

OFF: ne keverjük! BSc képzésben nem oktatnak rendszergazdát. Az egyetemen tanítják, de azt hiszem csak FSZ-ként. Ami nem is baj. Rendszergazdai feladatokat el lehet látni anélkül is, hogy tudja, hogy miből épül fel a CPU. Sőt, CPU beszerzést is tud csinálni a AX, BX ismerete nélkül.

Tovább megyek: lehet valaki nagyon jó programozó, ha nem tudja, hogy mire való a BX. Én kb első félévben hallottam róla, használtam is, de azóta se.

Tudom, hogy van, tudom, hogy a kimentése, visszatöltése lassítja a programot, de igazából nem érdekel. Amikor azt kell hatékonyan megoldani, hogy a X platformon futó program jól kezelje a megabájtos fájlokat. Ha lassú úgy is vasat teszünk alá és nem kezdjük el ASM-ben írogatni.

Az egyetemről kikerülve relatíva kevesen helyezkedünk el a mikrovezérlők, beágyazott rendszerek területen, ahol meg egyébként sem BX van, hanem valami más :)


Egyébként az alapvető problémát jól látod: olyan ember végez egy feladatot, aki a.) teljesen alkalmatlan a feladata ellátásra b.) szakbarbár, de legalább teljesen elzárkózik minden újtól, nem hajlandó fejlődni c.) a+b

Tapasztaltam: könyvelést végez a kolléga, a munkáját biztosan jól, nem értek a könyveléshez, de egy papíralapú listát és egy excel táblát képes lett volna úgy összehasonlítani, hogy papírról kinéz egy tételt és végignézi mind az 1000 excel sort (ami persze gépi kimenet volt, 0 rendezés). Majd megint egy tétel, megint 1000-szer végig az excelen. Nem az, hogy autószűrés, rendezés, ilyesmi nem ment neki, egyszerűen a Ctrl + F-et sem ismerte, ami valljuk be nem egyetemi anyag.

Ez a legnagyobb probléma és sajnos ezzel csak azok szembesülnek, akik nem tudnak mit tenni ellene.

2014. máj. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!