Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehetett a számítógép baja?

Mi lehetett a számítógép baja?

Figyelt kérdés

Elromlott anyámék számítógépe. Lenovo mATX gép, E5200, 2GB RAM, onboard VGA. Bekapcsolás után nem volt HDD aktivitás, nem volt VGA jel sem és hibaüzenet csipogás sem hallatszott. De a ventilátorok felpörögtek, power led világított, az ODD seekelt. Megnyomkodtam a csatlakozókat hátha kicsúszott valamelyik, de semmi eredmény.


Azt hittem az alaplap halt meg, aminek nagyon nem örültem volna. Az alaplapba kicseréltem a memóriát, majd egy biztosan jó tápról indítottam. És lőn, elindult. Szép sorjában visszapakoltam az eredeti alkatrészeket, cserénként megejtve egy indítást, vártam mikor bukik le a hibás alkatrész. De a végén ott volt a komplett gép, az eredeti alkatrészekkel, tökéletesen működve.


Mi volt a baja? Érintkezéshiba egy alaplapi csatlakozónál, vagy mi? Jó lenne tudni.


2014. máj. 27. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Ramok okoznak néha ilyet, ilyenkor ki kell szedni és visszarakni.
2014. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hotagulasnak hivjak.

Egyszeuen a msotnai melegtol kilazult valami olyan, ami amugy nem szokott (mert nem kap igazan meleget).

Ahogy fent is irjak, ez jellemzoen a ram szokott lenni.

2014. máj. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!