Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DDR2 és DDR3 különbség gyakorl...

DDR2 és DDR3 különbség gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Tudom hogy ez egy nagyon régi téma de érdekelne hogy gyakorlatban főleg mai játékoknál sok különbséget fogok találni? Tegyük fel 8-8 gb ddr2 800mhz,ddr3 1333 játékban és egyéb programokban (nem benchmarkokra gondolok) lenne valami különbség?(a ddr2 4x2gb lenne a ddr3 pedig 2x4gb)

2014. máj. 31. 02:13
 1/8 BM-Striker ***** válasza:

A legfontosabb különbség, hogy DDR2 nem kompatibilis a mostani alaplapokkal. Egyébként DDR3-mal rendszer olyan területeken érezhetően de nem látványosan gyorsabb lesz, ahol memória sávszélessége a szűk keresztmetszet.


Core 2-nél kisebb a különbség, K10-nál valamivel nagyobb.

2014. máj. 31. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
x4 mellé gondoltam mert a mostani alaplapom még azt támogatja és nem akarok új alaplapot+ram-ot venni de akkor gameplayben nem lenne különbség ha jól értem
2014. máj. 31. 02:51
 3/8 BM-Striker ***** válasza:

DDR2 drága, nem érdemes már többet venni.


Ha van még nyugodtan használhatod.

2014. máj. 31. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán tapasztalnál különbséget gyakorlatban. Használtam magam is bő 3 évig Phenom II X4 processzort és az első 2 évben DDR2-800 memóriákkal (AM2+ alaplapban), majd DDR3-1333-zal (AM3+ lapban). Gyakorlatban kb semmi különbséget nem tapasztaltam (nem is számítottam rá). 3DMark Vantage tesztben még kevesebb CPU pontot is kaptam, igaz csak minimálisan kb 100 ponttal. Szóval csak gyorsulás reményében nem éri meg DDR3-ra váltani (Én sem ezért tettem, hanem akkor olcsó volt a DDR3 így 4GB DDR2 helyett 8GB DDR3-t vettem és az újabb alaplapba később FX procira válthattam).
2014. máj. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ebay-ról 2x2gb-t 6000 forint körül lehet venni(bár nem hűtőbordás de az legyen a legnagyobb baj hisz most is az megy a gépemben) míg ddr3 akárhol néztem kb 10.000forint körül van 4gb és mivel ddr2 ből már így is van 4gb így egyszerűbb azt bővíteni és 20.000 helyett csak 6000be kerül
2014. máj. 31. 12:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Az úgy oké...hátránya, hogy modernebb platformra nem tudod átvinni...

Anno Én a 4GB Geil DDR2-800 memó kitet 15k körül vettem és nagyon örültem neki, mert pár hónappal azelőtt 25-k körül nyomták. Később a 8GB DDR3-1600 csak 12k-ba fájt, ennek még jobban örültem plusz fejleszthetőbb alaplapra is szert tettem. Érdekes, hogy ma már 8GB DDR3 20k körüli magasságba drágult....jövőre meg kezd terjedni a DDR4 (eleinte biztosan aranyárban, ahogy ez lenni szokott).

2014. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ha jól hallottam ddr4 már főleg szerverekhez és hasonlókhoz készül. de akkor nem lesz ez gond gépet úgyis csak a távoli jövőben fogok újítani mert ami most van elég lesz még 1 ideig.
2014. máj. 31. 15:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Jön majd asztalba is DDR4, de véleményem szerint önmagában nem fog sokat dobni a gép teljesítményén, de például az APU rendszerek integrált videovezérlője miatt lehet értelmük, hiszen azok képesek kamatozni a nagyobb sávszélességből.
2014. máj. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!