Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem látja a gép a külső...

Miért nem látja a gép a külső HDD-t? Mi lehet a baj? Hogyan tudom láthatóvá tenni

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Épp az imént vettem egy Maxell E SERIES HDD BLACK 2.0 2,5" 500 GB-os külső HDD-t.


A laptopomon Win7 Ultimate 62 bites rendszer van. A külső HDD-hez adott egy adatkábel, aminek egyik végén normális USB csatlakozó van, a másikon a HDD-be csatolható kisebb csatlakozó. Csatlakoztatom a laptophoz, a szokásos hang a windows részéről, mint amikor új dolgot csatlakoztatsz az USB portra. A Windows intézőben nem jelenik meg azonban új meghajtóként, ahogy a Total Commander-ben sem látható. Viszont észleli mégis a gép, mert eltávolításhoz a "Hardver biztonságos eltávolítása és az adathordozó kiadása" résznél ott van, h "Kiadás: USB to serial-ATA bridge", amire ha rákattintok, ismét a jellegzetes USB leválasztási hang a windows részéről, majd kiírja, h biztonságosan eltávolíthatom a cuccot.



2014. máj. 31. 10:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Szóval ha rá van dugva, a kis led világít a külső HDD-n, finom rezgés észlelhető, ha megfogom, tehát szerintem dolgozik, de mégsem látom új meghajtóként!
2014. máj. 31. 10:33
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Formázni és betűjelet kell valószínű adni neki.

Start - Számitógépre jobb egér kattintás - a menükből kezelés - tárolás/lemezkezelés - itt meg fog jelenni vaószinűleg a lemezed. - Arra jobb egér, majd meghajtó betűjel és elérési út módosítás - hozzáadás


Ennyi.

2014. máj. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, de sajnos nem jelenik meg az általad említett útvonalnál a külső HDD, csak a laptop merevlemezét látom. Valami más ötlet valakitől?
2014. máj. 31. 13:01
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez a negyedik külső HDD-m. Van két 500 gigás Transcendem és egy Maxell. Mindegyiket mikor megvettem, rádugtam az USB-re és egyből felismerte, megjelent mint új meghajtó az intézőben. Leformáztam, majd használtam. De ez nem jelenik meg...
2014. máj. 31. 13:03
 5/14 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg?
2014. máj. 31. 18:50
 6/14 jamey válasza:

Nekem is csak a bajom van ezekkel a külső vackokkal :/

Az én esetemben semmi de semmi nem történik ha rádugom, csak a laptop szellőzőrendszere kezd el dolgozni XD Ha kihúzom, abbahagyja, ebből (észrevehetően) laikusként arra következtetek, hogy csak érzékeli.....Tény, hogy vaknak nehéz magyarázni a színeket, de nincs valami ötlet erre?..

2014. aug. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Sziasztok, nekem is ez a problémám, mint a kérdezőnek. Rájöttetek azóta a titok nyitjára? Tudom, régen volt, de hátha...
2016. máj. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Navégre válasza:

Sziasztok!

Simán lehet h rossz az adatkábel. Ezt pl úgy ellenőrizheted h bemész egy szervízbe, pl Frangepán u 46, ott ingyen megnézik, egy másik kábellel, és ha ott látják, kell egy új kábelt venni. Az enyémnek pl egy kicsit el volt hajolva az a része amit bele kell dugni.

2016. júl. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Navégre válasza:
Bár most olvasom csak el az egész problémát, bocs.ez esetben lehet h nem ez a hiba.
2016. júl. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

START>Számítógép(jobbgomb)>kezelés>eszközkezelő>lemezmeghajtó(ha felismeri ott lesz a HDD)>tulajdonságok>illesztőprogram>eltávolítás

Kihúzod az USB kábelt,aztán újra csatizod és kész!

2017. ápr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!