Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép tisztítása után...

Knashh kérdése:

Számítógép tisztítása után elindítottam a gépet. A ventik felpörögnek majd a gép leáll. Ha csak a bal oldali ram foglalatba teszek ramot, a gép elindul. Ha a mellette lévőbe is akkor nem. A ramok hibátlanok, más gépekkel teszteltem. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

2014. jún. 1. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
valószínű szennyeződés került a ram foglalatba nézd meg alaposan én is jártam már így .
2014. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! De sajnos a probléma továbbra is fennáll. A gépet sűrített levegővel kifújtam, majd egyből porszívóval nagyon óvatosan kiszívtam a port. A slotokat is kitöröltem fültisztítóval. Itt egy kép a memória foglalatokról. [link]
2014. jún. 1. 12:48
 3/8 peterr80 ***** válasza:
a porszivó müanayg csöve elekrosztatikusan feltöltődik ami kisütheti az alkatrészeket. Lehetséges hogy tönkrevágtad az alaplapod egy részét, ezért van ijen problémád.
2014. aug. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 HUN_Sector ***** válasza:

Én azért nem riogatnálak ezzel, hogy kisütötted, mert egy antisztatikus műanyag foglalatba illeszkednek a ramok, ekkora ívet meg egy porszívó nem húz át, hogy leérjen az aljáig. Azt modntad, hogy a ramok rendben. Oké.

A 4 pines alaplapi csatlakozót jó helyre dugtad be?

A procit nem piszkáltad?

Van 4 foglalatod, ebből 1-ben van most ram, ami tuti dixen működik. A másikat pakolgasd a többi háromban és nézd meg, melyikekkel megy. Az alaplapod dual channelt kezel, ezt látom. Az egy ram single channel módban megy értelemszerűen. Ezek a slotok párosítva vannak, szóval lehet hogy bizonyos okokból a páros foglalatból nem működik.

2014. szept. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mindent kihúztam újra bedugtam de még most se jó. Egyébként 2 ram slot van.
2014. szept. 2. 15:31
 6/8 HUN_Sector ***** válasza:

Ó valóban, más kép volt előttem (épp pcx-ről gyűjtögettem valakinek konfigot aztán elnéztem).


Oké. Ha csak az egyik slot nem működik, akkor ott tényleg alaplappal kapcsolatos a dolog. Fújd ki még egyszer sűrített levegővel, de várj utána, mert a hajtógáz miatt nedvesedés történik, ha közelről fújod (kicsapódik). Ezért messziről tedd. Ha az újbóli tisztítás kudarcot vall, sajnos én sem tudom, hogy mit lehetne még tenni. Esetleg garanciális még?

2014. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem garanciás. De szerintem is az alaplapnak van baja amit sajnos javítani nem nagyon lehet. Elég sanszos hogy alaplap csere lesz. Mindenkinek köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz! :)
2014. szept. 2. 15:53
 8/8 HUN_Sector ***** válasza:
Ha gondolod, ruházz be egy 8 gigás ramba, azoknak gyakran 10 év a garanciájuk. 20000 ft alatt már kapni corsair ramokat. Így tudod húzni még az alaplap életét 1 slottal.
2014. szept. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!