Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem hajlandó szkennelni...

Miért nem hajlandó szkennelni a nyomtatóm ( bővebben lent )?

Figyelt kérdés

Canon Pixma MX395-ös nyomtatóm egyik napról a másikra nem hajlandó gombnyomásra szkennelni... gépről gond nélkül megy de úgy nem engedi hogy beteszem a papírt majd megnyomom a lapolvasás majd a színes másolás gombot... mikor először csinálta, azt írogatta hogy nem talál számítógépet, aztán ez eltűnt de továbbra sem lehet gombnyomásra beolvasni vele... de viszont a gépről engedi a beolvasást...


szerintetek mi baja lehet? két számítógéppel van használva, de egyiknél sem olvas gombnyomásra... próbáltam a nyomtatón alapbeállítást csinálni, már áramtalanítottam is de továbbra sem jó, és ez a gombnyomásra beolvasás jó lenne ha menne mert csak a szoba másik felében tudom elhelyezni a nyomtatót és nem a gép közelében... már nyomtatókábelt is cseréltem nála de mégsem jó...



2014. jún. 2. 15:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Az illesztőprogramját (driver) és egyéb programjai próbáltad már újratelepíteni?
2014. jún. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
programjait*
2014. jún. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
sikerült megoldani, felhívtam a canon-t és mondták hogy frissítsem az illesztőprogramját mert lehet hogy valami biztonsági frissítés okozta, mivel hogy több gépen egyszerre mondott csődöt...
2014. jún. 2. 16:15
 4/25 A kérdező kommentje:
azt viszont elfelejtettem tőlük megkérdezni így tőletek kérdezem, hogy mitől lehet az hogy nyomtatni nyomtat hiba nélkül de ha fekete szöveget fénymásolok és a fekete másolás gombot nyomom meg akkor halvány néhol a szöveg meg kihagy belőle... szkennelni szkennel hiba nélkül, meg ha szines másolásra megyek akkor is rendesen lemásolja a fekete szöveget... szerintetek ez mitől lehet?
2014. jún. 2. 16:21
 5/25 anonim ***** válasza:
Ha csak a feketével nyomtatsz (ezt ugye be lehet állítani nyomtatáskor), akkor is jól nyomtat?
2014. jún. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
igen, de viszont valamiért szenved, csak akkor hajlandó feketén nyomtatni ha magas minőségű nyomtatást állítok be, ha nem akkor a fekete szürke lesz....
2014. jún. 2. 16:40
 7/25 A kérdező kommentje:
vagyis mire gondolsz? ha a telepített nyomtatópatronoknál csak feketét állítok be? vagy ha alapból csak fekete amit akarok nyomtatni?
2014. jún. 2. 16:42
 8/25 anonim ***** válasza:

Nem, nyomtatáskor ugye kiválasztod a nyomtatót. És ott szokott lenni egy olyan, hogy Tulajdonságok vagy hasonló.

Azon belül valahol (Kivitelezés talán) van egy olyan, hogy szürkeárnyalatos nyomtatás. És az alatt ki lehet választani, hogy csak a fekete patront használja. (Színes képekre is...)


Arra gyanakszom egyébként, hogy a fekete patronnal van valami. És amikor simán nyomtatsz, akkor _pazarlóan_ a színesből keveri ki a feketét. Másoláskor meg kierőszakolja a fekete patront, amiben vagy kevés lehet a festék, vagy rossz lehet benne a tinta, vagy nem tudom...


Után szoktad tölteni?

2014. jún. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

egyszer töltöttem még után, de eredeti kifejezetten abba a patronba való tintával, töltés után leragasztottam szigetelőszalaggal a fúrt lyukat a patronon valamint légtelenítettem a fúvókákat...


ilyennel töltöttem után:


[link]

2014. jún. 3. 09:11
 10/25 A kérdező kommentje:
de még ha át is állítom, hogy csak a fekete tintát használja az nem oldja meg azt a problémát hogy fekete-fehér fénymásolásnál miért nyomtat úgy mint ha beszáradt volna a fúvókája... majd mindjárt beszkennelek egy papírt amit fekete másolással másoltattam meg amit színesben...
2014. jún. 3. 09:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!