Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi MB memóriája lehet a...

Mennyi MB memóriája lehet a Grafiukus kártyámnak?

Figyelt kérdés
Szóval van egy Intel HD 4000 grafikus kártyám. A számitógép úgy jelzi hogy a memóriája 1,61GB viszont ha a sajátgép-re rákattintok jobb klikkel ott tulajdonságok akkor a 4,00GB-ból 3,58GB van használva. Akkor, hogy is van ez? Ez a fél GB körüli memória ez alap és mikor nagyon memóriára van szükség a grafikus kártyának akkor lejebb vesz a RAM kártyából abból az adott pillanatban vagy nem tudom a lapozó file-s memória nem tudom pontosan nevét(RAM szokott levenni a HDD memóriájából ha jól tudom ha elfogyott a saját memóriája a RAMnak javitsatok ki ha tévedek) Na szóval akkor, hogy is müködik ez? Hozzáértőkét kérdeznék.

2014. jún. 2. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában be lehet állítani a BIOS-ban, hogy mennyi legyen kiosztva, de lehet, hogy ez esetben működik dinamikusan is (nem ismerem az Intel újabb IGP-it). Az is egy másik dolog, hogy a dxdiag általában többet lát/mutat a valósnál, még diszkrét kártyák esetén is (például a 7850 2GB karimra a 4GB-t mutat). Egy dolog viszont biztos: nem a memória mérete határozza meg a grafikus képességeket első sorban, sőt a GPU erejéről függ, hogy mekkora memória sávszélességre és kapacitásra van szüksége. Olcsó kártyákon csak marketing céllal van sok memória (parasztvakítás). Egy ilyen HD4000-nek szvsz bőven elég 512MB is, nem hiszem, hogy 1GB megosztott memória gyorsítana rajta (ekkora kapacitás még egy klasszisokkal gyorsabb/erősebb R7 260X-nek is elég).
2014. jún. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kálmix ***** válasza:

A videokártyádnak annyi memóriája van, amennyit a BIOS-ban megosztasz. Az 1,6 GB valószínűleg a teljes elérhetőt (vagyis a max megoszthatót) jelzi. Mivel a rendszermemóriád jelenleg a 4 GB-ből csupán 3,5 ezért a videónak 512 MB van csak. Nem több.

Amúgy igen jól tudod, ha a gép kezd kifogyni az erőforrásaiból elkezd írogatni a vinyóra, lapozófájl formában. Bár sok program eleve oda kezd írni.

2014. jún. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és néztem a BIOS-ban, de ott nem leltem semmi nyomát a memória beállításának
2014. jún. 3. 14:59
 4/4 Kálmix ***** válasza:

Hát több különböző címkével is elláthatják a menüpontot, ahol ezt lehet állítani. Ez leginkább alaplap függő. Lehet az Advenced Setting-en belül, Onboard Device Config, vagy előfordulhat mindez az északi híd menün belül (North Bridge)

De az is lehet, hogy a DRAM opcióknál van egy ilyen sorod: shared video memory.

2014. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!