Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Macbook 2007 megéri megvenni?

Macbook 2007 megéri megvenni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnek aki számítógép boltban dolgozik lett egy eladó Macbook 2007 laptopja.Nem tudom hogy megérné e nagyon nagyon jó áron van,kiválló állapot de annyira nem vágom az Osx rendszerét..A gép alap felszerelése tuningolt,szal nem 2 giga ram hanem 6 van benne,winchester úgyszintén változtatott.Az érdekelne esetleg játékok hogy mennek rajta,milyen gép, ez másnak esetleg van e ilyene,vélemények?

2014. jún. 2. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Laptop, ha macbook, akkor sem való és nem is jó játékokra.

A OSX alapvetően hülyékre van szabva, csak épp nem rootolt, akkor kéne miatta aggódnod, ha Linuxszal adják (én mondjuk direkt úgy kérném ;D).

2014. jún. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Játékokat néhány átportolt kivételen kívül felejtsd el.
2014. jún. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Notebookok nem játékra valók, Apple gépek mégkevésbé. 2007-es MacBookokban ráadásul GMA950-esek voltak, a pokolra került gamerek arra kárhoztatnak, hogy azt használják.

Játékra felejtsd el, másra jó lehet, bár árat nem írtál, mert nem mindegy. Ha nem jön be, Windowst bármikor tudsz rá telepíteni - mióta Intelre áttértek, BootCamp-pel hivatalosan is lehetőséged adódik rá.

2014. jún. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első is jó hülye az OSX-hez. Rootolova?? LOL, öcsém te sem leszel már hülyébb.


______________________


Kérdező, játékra ne vegyél laptopot ezt a gépet meg pláne ne. Régebbi játékok elfutnak rajta, de csak nagyon régiek. Ráadásul OSX-re nem sok játékot készítenek el.

Nekem is volt ilyen gépem, jó gép volt még pár éve, de ma már kb csak alap dolgokra jó, net, film, office. Ráadásul Lion-tól újabb rendszert nem tudsz rá telepíteni. Öcsémnek pont megfelelő ő használja most.

Windowst tudsz rá telepíteni, hogyha nagyon akarsz, de abból is XP-nél, esetleg vistánál újabbat nem érdemes.


A 6GB RAM az érdekes, mivel ezek a modellek csak max 4GB-ot támogatnak abból is a late verzió vagyis ami 2007 harmadik harmadában jelent meg. Az korábbiak csak 3GB-ot támogattak. Hiába tesznek bele 2x2GB-ot, abból csak 3-at fog használni.

Biztos, hogy 2007-es?

2014. jún. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utánnajárok,megkapom egy hétvégére a gépet letesztelem,pedig reménykedtem hogy egy diablo 3 elmegy rajta mert olvastam hogy megjelent mac-ra :( de akkor felejtős,a gép ára 70 ezer
2014. jún. 2. 23:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha igaz amit mondasz, egy 7 éves gépről beszélsz. 70ezerből már egy normális használt üzleti gépet veszel, amin még esélye is van, hogy elfut a diablód.
2014. jún. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

70-ből játékra csak asztali. Az sem lesz éppen tökély, de legalább elfutnak rajt a dolgok.

G.

2014. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 70e szerintem sok érte. Ha 2007-es mid vagy late. Ha eladtam volna én sem kaptam volna ennyit érte.
2014. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!