Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használtan megérnek 10-15...

Használtan megérnek 10-15 ezret az alsó kategóriás, monokróm lézernyomtatók?

Figyelt kérdés
Nagyon nem tudok semmit róluk, csak azt, hogy vannak modellek, amik nagyon gazdaságosan üzemeltethetők, leginkább töltögetve. Ha tudsz, légyszi segíts ki, milyen márkák ill. milyen modellek válnak be leginkább, és egyáltalán jó ötlet-e viszonylag leharcoltan megvenni, csak mert félár környékén adják?

2014. jún. 2. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Minek vennél lézernyomtatót?


Abban is kell "patront cserélni" aminek toner a neve, és drágább mint amennyiért a nyomtatót vennéd. Inkább vegyél ilyen árban új, garanciás nyomtatót... HP, Epson, esetleg a Canon-tól, ezeket használtam és biztos minőséget adnak.

2014. jún. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy minél újabb egy nyomtató annál gazdaságtalanabb. A nyomtatók gyártóinak nem érdeke az hogy te olcsón nyomtassál. A nyomatókon szinte semmi hasznuk nincs, előállítási költségen adják. A kellékanyagból akarnak meggazdagodni. Szinte mindent elkövetnek, hogy megnehezítsék az utántöltést.

Ha új egy nyomtató annak az újratöltése drágább, mert drágább hozzá a por, és s drágább hozzá az után gyártott chip is. Tudom mert dolgoztam olyan cégnél, ahol toner és patron töltés volt a fő profil.

Van olyan nyomtató, aminél nem kell hogy a nyomtató toner chippel rendelkezzen, pl az ilyen az enyém a Xerox Phaser 3117. így rendkívül olcsón üzemeltethető. Illetve van sok olyan nyomtató, aminek meg lehet hack -elni a gyári firmware -ét, hogy ne kérjen chipet. Ex-kollégám órákat tudna erről mesélni neked.


Szóval én azt mondom, hogy nem kell félni a használt lézernyomtatóktól. Vásárláskor ne csak a külcsínt nézd, hanem hogy mennyi oldalt kakált már ki. Ezt úgy derítheted ki ha nyomatót memóriából nyomtatsz ki teszt oldalt.

2014. jún. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BM-Striker ***** válasza:
100%
#1. Mert gyorsak, megbízhatóak és alacsony velük a nyomtatás költsége utángyártott torerekkel.
2014. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
+ ha szegény egy hónapot vagy többet pihen, nem szárad be, mert már régen száraz... :)
2014. jún. 3. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!