Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékra mindenképp kell az i5?

Játékra mindenképp kell az i5?

Figyelt kérdés
Nem elég egy Pentium G, vagy egy i3? Mi a "nagy különbség" köztük? Watch Dogshoz pl. elég lehet, ha van egy 260X/265/270?

2014. jún. 4. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kell mindenképp.
2014. jún. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan Watch Dogshoz ez a minimum:

Intel Core 2 Quad Q8400 @ 2.66Ghz vagy AMD Phenom II X4 940 @ 3.0Ghz

Pentiummal nem fog menni szerintem, viszont a Core-i3-3220 erősebb, mint a Core 2 Quad, szóval azzal már mennie kéne.

2014. jún. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pentium G is erősebb.
2014. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor az is jó? Celeron?
2014. jún. 4. 12:00
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
A Watch dogs minimum gépigényéhez elvileg elég egy i3, bár Én nem játszottam a játékkal. Én pl FX-6300/HD7850 párossal játszom már másfél éve és elégedett vagyok velük, még ha nem is erőmű, de magas beállításokkal szinte bármi elfut rajta. Most pl a Wolenstein New Order-t pörgettem ki full HD felbontáson, High beállításokkal, átlag 45-50 fps környékén. Watch Dogs engem sajnos nem érdekel, valószínűleg ki se fogom próbálni...Far Cry 3, Crysis 3 és a Metro Last Light is szépen futott rajta (ha némi kompromisszummal is, de elég szép grafikával).
2014. jún. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor elég a Celeron is?
2014. jún. 4. 12:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Pentium G is erősebb"

Melyik Pentium G? Amúgy 1-2 szálon biztosan igaz az állítás, de 3-4 szálon, már nem merném ezt kijelenteni. Persze sok esetben sokat nyom a latba az erős 1 szálas teljesítmény, ezért nem rosszak a Pentium G procik sem alap szinten, de komolyabb fladatokhoz már nem túl erősek. Nem tudom, hogy mennyire CPU igényes a Watch Dogs, de az biztos, hogy a Wolfenstein New Order szépen tekerte nálam a 6 szálat:

[link]

2014. jún. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Celeron felejtős, hacsak nincs időgéped, és nem hozol egyet 2059-ből. Az akkori talán majd eléri a mostani egyéb procik szintjét.
2014. jún. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!