Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi alaplap, új processzor?

Arke kérdése:

Régi alaplap, új processzor?

Figyelt kérdés

Adott egy ősrégi Gigabyte GA-MA78G-DS3H alaplap:

[link]


A kérdésem az lenne, hogy ehhez az alaplaphoz milyen processzorok lennének jók és van-e rá esély, hogy esetleg egy 4 magosat beletuszkoljak?

A jelenlegi proci egy AMD Athlon 64 X2 5000+ 2,6GHz


És nem, nem szeretném kidobni és másikat venni helyette, van egy másik, csak szeretném kipofozni és odaadni tesómnak :)


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. jún. 4. 15:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Két kattintással kellett volna tovább menni...


[link]

2014. jún. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ha szeretnéd a közeljövőben húzni akkor AMD Athlon II X4 760K 3.8GHz


ha nem akkor a többi Athlon/Phenom processzorok tökéletesek!

2014. jún. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nézegettem már őket, de engem inkább személyes tapasztalatok érdekelnek, de ha már a listánál tartunk:

CPU upgrade előtt vagy után kell BIOS-t frissíteni? Csak azért kérdem, mert a letöltéseknél külön felhívja a figyelmet, hogyha a jelenlegi rendszer stabilan fut, akkor ne csesztessem a BIOS-t.

2014. jún. 4. 15:35
 4/11 Tengor ***** válasza:
Ha kicseréled a procit és a BIOS nem tudja kezelni, akkor elég nehéz lesz bármilyen programot futtatni, ami a BIOS-t frissíti.
2014. jún. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

,,CPU upgrade előtt vagy után kell BIOS-t frissíteni?"


Ajánlott előtte, ugyanis ha nem indul el a gép az új procival, akkor nehezen tudod frissíteni. Azonban ha Athlon proci van az alaplapodba, valószínűleg már F4-es, vagy frissebb a BIOS, tehát bármelyik négymagos procit nyugodtan beleteheted.

2014. jún. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tudom, nyomorult kérdések ezek, de sajnos nem vagyok műszaki zseni :)


A fentebb említett processzor 100%-ban kompatibilis ezzel a lappal, illetve nem kellene bele egy erősebb táp?

A jelenlegi egy pár ezer forintos Switching Power Supply SL-500A + van mellette egy Gainward GeForce GT630 1GB GDDR5 ami nem tudom mennyit szipkázik belőle.

2014. jún. 4. 15:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen irodai kártyák elmennek laposelemről is. A procik fogyasztását meg lehet találni (google), különbség elsős matekkal képezhető a két értékből. :D
2014. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tengor ***** válasza:
Ezt a tápot kukáznám és egy megbízhatóbbra cserélném.
2014. jún. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2:

Ne ajánlgass már neki hülyeséget, ez egy AM2+ lap, amibe AM3-as procik is belemennek (AM3+, azaz FX procik már nem), de a 760K az FM2-es proci, az teljesen más foglalat!


A kompatibilitási listán amelyik kompromisszumok nélkül javasolható és ma is megállja a helyét, az a Phenom II X4 955, már ha sikerül ilyet találni használtan.

2014. jún. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia,#5-ös vagyok. Azt hittem csak AM2+os procik mennek az alaplapodba, de most látom hogy AM3-sok is. Mindenképp nézd meg, hogy hányas verziójú BIOS-od van, ha F9-nél kisebb, akkor frissítsd. A Phenom II X4 955 jó kis processzor és belemegy az alaplapodba. Sajnos újonnan már nem találni, de használtat nem nehéz. A tápod elég lesz nekik, a kártya és a proci is keveset fogyaszt. :)
2014. jún. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!