Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya túlmelegedési...

Videokártya túlmelegedési probléma?

Figyelt kérdés

Hello. Nos a gépem ventilátorai nagyon zúgtak, ezért kifújattam egy kompresszorral. Miután újra összeszereltem a machinát pár napig nem volt semmi gond... Aztán az egész rendszer észrevehetően elkezdett lelassulni, sőt néha magától leállt/újraindult. Először vírusra gyanakodtam, de miután 3 teljes körű vizsgálat is negatív eredménnyel zárult, úgy gondolom kizárhatjuk ezt a lehetőséget. Ma szedtem le egy programot (Speccy) amivel megnéztem, hogy mi hány fokos a gépházban, és elég érdekes eredmény jött ki: A videokártyám hőmérséklete anélkül, hogy elindítanék akár csak egy programot is felmegy 80-90 fok körülre. Minden más hőmérséklet normális szinten mozog. Leszedtem a gépház oldalát, és tényleg nem forog a videokártya ventilátora, viszont forogni próbál: elindul majd megakad (olyan, mit amikor a faliórákból fogytán van az elem XD). Nem látok azonban semmilyen vezetéket amibe beakadna. A kérdésem az, hogy meg lehet szerintetek valahogy javítani ezt a ventilátort? vagy teljesen újat kell venni? Esetleg lehet külön is beszerezni egyet, vagy csak új videokártyával együtt érdemes? A rendszerem adatai:


Operációs rendszer

Windows 7 Home Premium 64-bit SP1

CPU

AMD Athlon II X3 435

Rana 45nm technológia

RAM

3,00GB Dupla-csatorna DDR2 @ 399MHz (6-6-6-18)

Alaplap

MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD 790XT-G45 (MS-7388) (CPU 1)

Grafika

Targa Visiona (1280x1024@75Hz)

1024MBATI Radeon HD 5700 Series (Sapphire/PCPartner)

Tároló

298GB SAMSUNG HD322HJ ATA Device (SATA)

Optikai meghajtók

HL-DT-ST DVD-ROM GDR8164B ATA Device

TSSTcorp CDDVDW SH-S202N ATA Device

DTSOFT Virtual CdRom Device

Audió

Realtek High Definition Audio



2014. jún. 4. 17:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod megolajozni a csapágyát, talán segít rajta, de nem feltétlen, mert túlzott kopás/deformáció miatt is lehet. Ha nem lesz jó, akkor cserélni kell.


A hőfokok esetén a porolás nem elég, fontos újrapasztázni is. Persze az elsődleges probléma, hogy nem forog, de legyen a listán ez is.

2014. jún. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!