Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Legújabb mackbook pro-val...

Legújabb mackbook pro-val tudok videót szerkeszteni?

Figyelt kérdés
jó nyilván tudok, de nem lesz probléma 1080p-s videóknál? after effects?
2014. jún. 5. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link] ez alapján biztos hogy nem lesz gondja...

amúgy ha van pénz én a 15"-os választanám, mert az nvidia-t használná az AE illetve a PP is

2014. jún. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Van több modell is.
2014. jún. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Melyikre gondolsz?
2014. jún. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
abszolút csak a 15"-os jöhet szóba.
2014. jún. 5. 12:59
 5/15 BM-Striker ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen szinten csinálod.


GPU render-re pl. sem az Iris Pro sem a GTX750 nem túlságosan jó.



Annyira jó lesz videószerkesztésre , amennyire egy 15 colos notebook jó lehtet.


Komoly munkához asztali pc vagy Mac Pro szükséges.

2014. jún. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
komolyabb munkákhoz szeretném használni... azért gondolkodtam macbook-ban, mert nem vagyok egy helyhez kötve, és mivel külföldön dolgozom elég jó lenne ha laptopon tudnám csinálni ezt.. ez az egész még gyerekcipöben jár, hobbi szinten foglalkozom vele, de szeretném majd ezt egyre komolyabban csinálni..
2014. jún. 6. 01:35
 7/15 BM-Striker ***** válasza:
50%

Ehhez alapvetően nem elég erős egy notebook.


A konkrét tömörítés és render órákba telik még erős asztali gépeken is.


Magára a szerkesztésre akármilyen jobb notebook jó.


Peremire Pro/After Effects egyébként ugyanolyan jó Windows alatt is.


Van valami konkrét okod Mac-ra? A professzionális felhasználók folyamatosan távolodnak az OSX-től, a ahogy az egész elmegy comsumer irányba.

2014. jún. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

@BM-Striker


Azért egy 2,6-os i7-es proci annyira nem gyenge, hogy ne bírjon ki 1-2 rövidebb videót. Gondolom nem 4K-s 1,5 órás videókat akar vágni vele. Én asztaliban egy i7 920-ast hajtok és vígan elvagyok vele hasonló felhasználás mellett.


Azontúl: te milyen rendszert javasolnál munkára? Win8? :D Na ne már... Igaz, én is windowst használok (anyagi okokból) de korántsem vagyok vele megelégedve. Linuxra meg nem fejelszt az Adobe. [link]

2014. jún. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 BM-Striker ***** válasza:
75%

Miért OSX jobb ilyen szempontból? (Én egyébként Win7-re gondoltam)


Itt az OS szerepe annyi, hogy Premiere Pro elinduljon rajta.


Még egy Pentium is jó akár egyszerű videókhoz, itt az lényeg, hogy ez a felhasználási terület mindig el tud viselni extra számítási teljesítményt.


A számításigényes munkafázósokhoz kell egy asztali gép a legerősebb processzorral amit nem érzel lehúzásnak vagy egy Mac Pro.


Én nem azt mondom hogy Mac-ek rossz gépek, csak kérdőjelezem mag, hogy az embereknek valóban szükségük van-e van Mac-ra vagy csak azt hiszik hogy van.

2014. jún. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

Asztali még annyiból is jobb, hogy használhatsz bővítőkártyákat amik növelik a teljesítményt (hardveres gyorsítás, stb..). Én nem mondtam, hogy egy mac mindenkinek megéri azt az ártöbbletet, de tény, hogy a windows is nagyon rossz irányba tart. a macnél legalább jó hardvereket is kapsz. ha normál laptopból keresel hasonló paraméterekkel rendelkezőket, akkor ott sem jössz ki sokkal olcsóbban. ( amúgy én is 7-et használok, viszont azt teljesítményben szerintem lenyomná az osx. legalábbis a tesztekben ezt írják.) a 8 "méltó" ellenfele lehetne, ha munkára tervezték volna a szórakozás helyett. összességébe véve nincs jó és olcsó megoldás. ja de, talán:

linux + [link]

2014. jún. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!