Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adott egy amd athlon II x4...

Adott egy amd athlon II x4 750k amihez ha bekapcsolom az amd overdriveot túlmelegszik, miért van ez? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Egy artic cooler freezer pro 7 rev 2 hűtőt használok hozzá amivel alapjáraton 10-15fok körül megy terhelés alatt pedig 50fok fölé nem megy. Nem tudom mi lehet a probléma. (Az overdrive 4ghz-n futtatja)
2014. jún. 8. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Két magyrázat létezik: a géped valami anomáliában van, ahol nem érvényesek a fiziki törvényei. Tekintve, hogy normál esetben kizárt, hogy egy közönséges léghűtésnél a proci hidegebb legyen, mint a szoba levegője- márpedig nyáron légkondival se sok ember büszkélkedhet benti 10 fokkal. Ebben az esetben tehát az se furcsa, hogy akkor se működik a fizika, mikor a túlhevülésrőlk van szó.

Második változat: józan paraszti ésszel sz.r a mérés, az az nem 10 fok, hanem reálisan olyan 40-50, ha ezt meg hozzáadod a második értékhez akkor az 90-100. Na ott nem csoda, hogy túlhevül. Egyébként első örben portalanítás és újrapasztázás a megoldás.

2014. jún. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2 napja lett felrakva az új hűtő és kitisztítva az egész gép. Akkor megpróbálom másik programmal is mérni.
2014. jún. 8. 08:29
 3/7 BM-Striker ***** válasza:
Freezer 7 Pro eleve nem 95W-os 4 magos processzorok tuningolásához való , mivel 65w-os Core 2 Duo-kra lett tervezve.
2014. jún. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem másik programal tényleg 50fokon megy alapon. De nem értem hogy miért a gyári hűtővel is ennyin ment. Azért vettem ezt hozzá hogy legalább 30fokon menjen alapon :S
2014. jún. 8. 08:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogy lehetne feljebb emelni a hűtő fordulatszámát? Szerintem az a baj hogy nem pörög eléggé.
2014. jún. 8. 08:55
 6/7 BM-Striker ***** válasza:

Ez nem fog magas fordulatszámon pörögni, direkt egy csendes kis teljesítményű ventilátor van rajta.



Ha gyárinál jobb hűtőt akarsz, akkor egy nem egy 5000ft-os 92mm-es hűtőt kellett volna venni, hanem legalább egy 7-8 ezer forintosat mint pl. a Scythe Katana 4, Cooler Master Hyper 103 vagy T4

2014. jún. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az bajom vele hogy ugyanúgy hűt mint a gyári hűtő.

Azthittem hogy ezzel játékközben(overclock nélkül) nem engedi 60fok fölé. Lehet én csinálok valamit rosszul de ha játszok ha nem ugyan olyan a hangja mintha nem is változna a fordulatszáma a ventinek :S

2014. jún. 8. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!