Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gyári hűtő meddig és mire...

CsakEgyBence kérdése:

A gyári hűtő meddig és mire elég? Külön hűtőt miért éri meg venni?

Figyelt kérdés
Néztem a külön hűtőket.. Procim: Amd athlon x4 750k most fogom venni a gépet és hát.. 14 vagyok ezáltal eléggé meg kell válogatnom, hogy mit veszek! Meglehet ezt a hűtést 3-4 ezer forintból oldani? előre is köszönöm!

2014. jún. 8. 18:31
 1/4 anonim válasza:
A gyári hűtő elég, ha nem piszkálod feljebb a procit. 3-4 ezerből annyival jobbat nem kapsz, amire megérné költeni szerintem. A gyárit adják a procihoz, szóval elég akkor másikat venned, ha tapasztalod, hogy melegszik. Meg ne hagyd porosodni. Tuning hűtők réz bordával szerintem 7-8nál kezdődnek.
2014. jún. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyári hűtő tuning nélkül tökéletes, bár terhelés alatt kicsit hangos. 6k-ért tudsz venni olyan hűtőt, ami tuning nélkül hangtalan és pár 100 mhz-et följebb húzhatod a proci órajelét.
2014. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az AMD gyári hűtői elég hangosak, ezt tapasztalatból mondom. 3-4 ezerből pedig nem fogsz rá olyat kapni, amire megérné lecserélni. Főleg, ha tuning is van a képben.


Egyébként azt a 750K-t kb akkor éri meg megvenni, ha direkt tuningolni akarsz és nem tervezel még a távoli jövőben sem procicserét, mert nem fogsz olyat találni, amire lehetne.


Jobban járnál egy jóval olcsóbb Pentiummal. 15 ezer alatt van G3420, az is simán van olyan erős, mint az Athlon, és ha kevés, tehetsz majd a helyére i3-at.

2014. jún. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek ment a pacsi :)
2014. jún. 10. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!