Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha elindítok egy játékot...

Ha elindítok egy játékot számítógépen, (pl. Battlefield 3) akkor miért hangosodik fel a gépem? Ez alatt azt értem hogy a ventillátor hangosabb vagy bekapcsol más ventillátor is? Nagyon idegesítő hogy nem hallom a játékot emiatt.

Figyelt kérdés
Az az érdekes hogy eddig nem nagyon tapasztaltam, csak mióta meg van a Battlefield 3 meg a Fifa. Azelőtt nem játszottam valami komoly játékokkal és eddig nem is volt komolyabb hangja.

2014. jún. 10. 19:02
1 2
 1/11 Virágh Attila ***** válasza:
85%
a nagyobb teljesítménytől melegedig a gép, azért kell neki nagyobb hűtés, attól lesz nagyobb fordulatszáma a ventilátornak
2014. jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Azért mert eddig nem terhelted ennyire. Minnél nagyobb a terhelés, annál jobban kell dolgozni a hűtőknek.
2014. jún. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Például azért mert csak böngészés alatt a proci keveset dolgozik, a videokártya is alig...Mivel nincsenek terhelve ezért nem is melegednek túlzottan. Így a ventilátorok alacsony fordulatszámon működnek

Amikor pedig elindítasz egy erőforrás igényes játékot, nekiáll dolgozni a proci 1,2 vagy több magja, 100%-on üzemel a videokártyával együtt, ezáltal melegednek , az érzékelők pedig a növekedő hőfok miatt magasabb fordulatszámon pörgetik a ventilátorokat.


Egy így jó, tök jól kitalált dolog, ne zavarjon ha a célt elérik az eszközök ( elsősorban hűtést)

2014. jún. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Nekem is csak a bf3 alatt pörög fel a videókártya ventilátor.
2014. jún. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék hogy ez Inteles gépnél is ugyan ez a helyzet?
2014. jún. 10. 19:14
 6/11 anonim ***** válasza:
Gyári processzorhűtővel biztosan. Esetleg újrapasztázás és portalanítás segítene.
2014. jún. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az Inteles gépek kevésbé melegnek mint az AMD procisak.
2014. jún. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden gépnél így van. Teljesen mindegy milyen platform és milyen konponensek. Nagyobb terhelés nagyobb hűtőteljesítményt kíván, az peddig nagyobb hangal jár.
2014. jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a vicces hogy már azoknál a játékoknál is csinálja, ahol még eddig soha. :\
2014. jún. 10. 19:27
 10/11 A kérdező kommentje:
Az lesz a vége hogy kitakarítom a belsejét
2014. jún. 10. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!