Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Extra sok magos asztali gép?

Extra sok magos asztali gép?

Figyelt kérdés

Alaplap és processzor vásárlás előtt állok, mert a régi alaplapom tönkrement. Olyat gépet szeretnék venni (párhuzamos programozás miatt főleg), amiben a lehető legtöbb magos proci van, esetleg több processzornak is van foglalat rajta. Mondjuk nem tudom, hogy manapság divat-e még ilyen alaplapot gyártani, de régen voltak ilyenek. Szóval a cél az, hogy minél több párhuzamosság legyen a dologban, cserébe az egyes magok órajele nem olyan fontos szempont.


Integrált hangkártya, meg ilyen extrák nem érdekelnek. Videokártya lehet integrált, de nem játékgép lesz, úgyhogy teljesen tök mindegy, hogy mit tud, csak legyen kép.


Ilyen paraméterekkel mit vennétek/ajánlanátok?


Ár / magok száma optimális megoldása is érdekelne, ha valaki képben van ilyen téren...



2014. jún. 12. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért az jó lenne, ha mondanál egy összeget, hogy miből lehet dolgozni. Nem mindegy ugyanis, hogy 100 ezer forintod van a gépre vagy 200...


Ilyenkor komolyan úgy érzem, mintha egy Barátok közt epizódot néznék, ott is csak körül írják, ez mennyi, az mennyi, jaj de drága, jaj de olcsó. Csak a való életben elvárná az ember, hogy arra vegye valaki a fáradtságot, hogy ha már segítséget kér, akkor ezt normálisan tegye. Tehát írni kéne egy nyomorult összeget, ha vásárolni szeretnél. Elnézést, ha kicsit túlreagáltam, de az ilyennel ki lehet kergetni a világból.

2014. jún. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Így vaktában pedig csak annyit tudok mondani, hogy, ha kevesebb pénzed van, akkor FX6300 vagy FX8320, ha van lóvé, akkor egy i7-es intelre érdemes építeni.
2014. jún. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

Elég lesz? :D

van 61 magos is... de az 4000 dollár fölött van. ez csak 1700 dollár körül

2014. jún. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ittvan forintba [link]

ehhez asszem kell rendes proci, de hogy milyet-hogyan azt nem tudom. szerverekben nem vagyok otthon

2014. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:
Megírhatnád a pontos felhasználás területét és az irányárat. Mert írhatnánk itt napestig méregdrága több proci foglalatos szerver alaplapokat, és a hozzá tartozó több tucat magos procit, amit lehet a büdös életbe nem használnál ki.
2014. jún. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Felhasználási terület: Erlang fejlesztés, és szimulációk/számítások futtatása.


Azt gondolom, a Xeon Phi-t is ki tudnám használni, de egy kicsit drága. Sok pénzből nem nehéz jót csinálni...


Akkor kicsit pontosabban, amit tudni szeretnék: szeretnék egy olyan gépet összerakni, ami fizikailag párhuzamos számításokban jó. Minél több processzor mag, annál jobb. Az sem baj, ha az egyes magok halványan muzsikálnak külön-külön, de akkor sok legyen belőlük.


Számolgattam azt, hogy a különböző megoldásoknál egy mag ára mennyi lenne, és első pillantásra az AMD tűnt jó megoldásnak, amíg utána nem olvastam a gyanúmnak, ami be is igazolódott. Az FX8320-ban csak 4 fizikai mag van, és threading-el látszik 8-nak, de azok nem független magok. Mindig Intel procikat használtam, és az ő hyprethreading trükkjüket már ismerem, de az AMD még meg tudott vezetni. Így is olcsóbb az AMD, ez igaz, de osztani kell 2-vel a magok számát, mert hazudnak. Most ott tartok, hogy a Raspberry Pi a leggazdaságosabb megoldás. Sok Pi-ból tudok clustert építeni, ahol tizenezer forintra kön ki egy mag ára, amiben a memórai és alaplap is benne van, nem úgy, mint az említett AMD és Intel processzoroknál. Ráadásul skálázható lesz a rendszer, fel is, le is.


Szóval a cél: minél több mag, fajlagosan minél olcsóbban.


Ha esetleg lenne ennél jobb tippetek, örömmel venném...

2014. jún. 15. 07:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Ár/magok számára kértél optimális megoldást...

Xeon Phi -> 8900Ft/mag

a málnánál is "olcsóbb" :)


amúgy igazad van az amd-vel kapcsolatban. elég megtévesztő egyébként mert 8 magosnak írják még a hivatalos oldalon is, de valójában csak 4 modul van benne.

2014. jún. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

közbe eszembe jutott még egy dolog..

lehet hülyeség, de a videokártyát nem tudnád erre felhasználni? (most itt a CUDA magokra gondolok) sok mag és nagyon olcsó (többihez képest)

2014. jún. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

wdhun:


Igen, a Phi tényleg fajlagosan jó - lenne. :) Az a gond vele, hogy kell alá egy gép, amibe bele lehet tenni, és az még dob az árán, ami eleve nem kevés. Attól tartok, nem is megy bele akármilyen gépbe, mintha Xeon procis szerver kellene alá, hogy működjön, ami pláne nem olcsó. A málna előnye, hogy teljesen komplett gép, rajta van a memória is, csak egy SD kártya kell még bele, és megy, meg persze másra is használhatóak, ha már nem akarnék párhuzamos programozni tovább.


GPU-val az a gond, hogy nem általános célú processzorok, és bár lehet CUDÁzni, meg OpenCL-ezni, de amennyire én tudom, a standard Erlang nem képes processzeket indítani olyanon. Néhányan már összegányoltak ilyen rendszereket, és Erlang-ból is lehetséges kezdeni GPU-kkal valamit, de nem standard a dolog, és problémás az adatmozgatás a GPU memóriája és a normál RAM között. De azért köszönöm a tippet (megy a zöld kéz). Utána fogok járni, hátha van már valami használható megoldás GPU-ra is.

2014. jún. 16. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!