Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tegnap érkezett meg az első...

Tegnap érkezett meg az első SSD-m amit azonnal használatba is vettem. Fent volt a HD Sentinel nevű program, de 12 óra működés óta 98%-ra esett a kondíciója. Mennyire kell aggódnom?

Figyelt kérdés

Kingston 30 gigás SSD.


Ezt írja: A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.

A kondíciót a következő SSD-specifikus attribútum(ok) értéke határozza meg: 233 Media Wearout Indicator


Nincs szükség beavatkozásra.


2014. jún. 14. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:

30GB elég kevés. Mennyi szabad hely van a meghajtón?

Elvileg az elhasználódási mutatóból (MWI) határozza meg a százalékot, de ilyen gyorsan azért nem használódik el egy SSD! Ha egy cella csak 1000-szer írható (legrosszabb esetben), akkor is egy 30GB-os meghajtónak 30TB írást kell elviselnie...ennek a 2%-a 600GB, de szigorúan számolva 50%-os feltételezett hatékonysági tényezővel is 300GB! Ahhoz, hogy egy maghajtó el is tudja érni a normál élettartamát, ahhoz viszont nem árt ha mindig marad rajta 15-20% szabad hely!

2014. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A 27,9 GB-ból 12,6 GB szabad. Úgy Clone-oztam át a már használt rendszeremet. Azt korábban olvastam, hogy nem tesz neki jót ha csurig van, ezért nem nagyon áll szándékomban telerakni. Illetve a lapozófájl nem árt neki?
2014. jún. 14. 15:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Vannak akik kikapcsolják a lapozó fájlt, Én nem szoktam (főleg most a 120GB-os meghajtón....előtte volt egy 60GB-os, de azon is csak csökkentettem a lapozó méretét azt hiszem max 2GB-ra).
2014. jún. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem is 1-től 2-ig van beállítva.
2014. jún. 14. 16:16
 5/8 A kérdező kommentje:
Na, most már 96%. Nem igaz, hogy mindennel csak szívok.
2014. jún. 14. 16:24
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként, mennyire megbízható ez a program? Csak azért mert most meg 99% lett érdekes módon.
2014. jún. 14. 16:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Eredetileg a HDD-k SMART adatainak a tapasztalatokra épülő elemzése volt a fő profilja a HD Sentinel-nek, nem tudom, hogy SSD-re mennyire megbízható, ráadásul ott a tapasztalatok száma is csekély még.

Valószínű az is, hogy az eddigi használat és az üzemidő alapján határozza meg az élettartam csökkenést, ami egy új meghajtónál eleinte súlyosnak tűnhet (ugye rövid üzemidő mellé a telepítések miatt sok írás párosul, de ahogy telnek a hetek, hónapok, úgy kezd pontosabb kép alakulni arról, hogy X idő elteltével átlagosan mennyit dolgozik (ír) az SSD és pontosabb lesz a várható élettartam saccolás.

Én az SSD Life-t használom. Az a régi 60GB-os meghajtóra (ami bő 2,5 éves) 100%-t ír...közel 4TB írás történt rajta ezalatt. :)

2014. jún. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem is úgy tűnik, hogy SSD-hez egyáltalán nem való (még), mert most 100%-os.

Köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 14. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!