Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen adatokból tudom megálla...

Milyen adatokból tudom megállapítani, hogy egy adott cpu hűtő, megfelelő e a processzorhoz?

Figyelt kérdés

2014. jún. 14. 16:58
 1/9 levis56 ***** válasza:
A termékleírásban megtalálod milyen procikhoz jó. Írd be a keresőbe,PL intel pentium g 3420 1150 hűtő,egy csomó választ kapsz.
2014. jún. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 levis56 ***** válasza:
2014. jún. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de a kérdés lényege az lenne, hogy egy adott cpu-hoz (Athlon x2 2x2.5 ghz 4800+), "milyen adatok" alapján tudok hűtőt választani?!

Mert úgy jártam, hogy hiába van a hűtő támogatási listájában a processzor, közel s távol sem képes azt lehűteni!

2014. jún. 14. 17:41
 4/9 halalfalo ***** válasza:
Ha veszel 10 ezerért egy hűtőt, akkor az mindent lehűt, kivéve extrém tuning esetén.
2014. jún. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem óhajtok 10000-ért hűtőt venni egy 6000 ft-os processzorhoz, főleg miután egy 8 éves eredeti amd hűtő eddig képes volt lehűteni! (tönkrement)

Akkor úgy kérdezem....ha esetleg van valakinek egy amd athlon 64 x2 2x2.5 ghz 4800+-os processzora...milyen hűtővel használja?????

2014. jún. 15. 07:43
 6/9 A kérdező kommentje:

Pl ez a hűtő képes lehűteni?....LC Power Cosmo Cool LC-CC-95


[link]

2014. jún. 15. 08:57
 7/9 levis56 ***** válasza:

Ha olcsót akarsz, a lapodhoz AM2 foglalatu procihoz való hűtő kell,elvileg jó amit te linkeltél csak kérdés ilyen kis fordulaton mit hűt. Van itt egy másik amire azt írják hogy a gyárinál kicsit jobb,halkabb.

[link]

2014. jún. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt én is néztem és arra jutottam talán jó lesz ám mivel az adatok a drágábbaknál se nem nőnek se nem csökkenek még mindig az a problémám, hogy nem értem mi alapján lehet kiválasztani!

Mivel elvileg a hűtő lényege a lehető legjobb hővezető képesség(pl.: réz talp, alu lamellák) és annak gondolom én hogy sok hely ami feltudja venni a hőt, illetve egy erős venti ami ki tudja azt paszírozni belőle. Na már most én nézegethetek teszteket, de minden procin van kipróbálva minden venti így konkrét felsorolás szintjén nem lehetséges a választás. Ebből leginkább azt szeretném kihozni, hogyha szeretne egy procc hűtőt, normális ember nem úgy veszi meg, hogy na talán jó lesz, de lehet, hogy ....NEM!?

2014. jún. 15. 16:40
 9/9 levis56 ***** válasza:
Talán a vásárlói véleményekből lehet többet kihozni.
2014. jún. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!