Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Android x86 operációs rendszer...

Android x86 operációs rendszer wifi problémáját így meg tudom oldani? (Android-x86 4. 0 RC2)

Figyelt kérdés

Mivel csak 1 wifi hardvert képes kezelni a rendszer, és az az én notebookom esetében nem támogatott, ezért melyik megoldás tűnik biztosabbnak?

Első: ha eltávolítom a laptopom ( HP510 notebook) PCI-jét, és behelyezek helyette egy USB-s valamilyen TP-Link-es wifi vevőt.

Második: ezt egy fórumon olvastam, (kommentbe bemásolom) hogy az android partícióján kitörlök egy bizonyos *.ko modult.



2014. jún. 15. 17:47
 1/7 A kérdező kommentje:

"currently android only supports

one wireless card, and it will only use the first found one.

So you have to disable the one you don't want to use,

or change the modules loading order.


The traditional way to blacklist a module doesn't work

because the android init won't parse that from cmdline.

The simplest way to disable it is just remove (or move) the .ko file:


rm `find /system/lib/modules -name r8187se.ko` //jelen esetben egy RTL8187SE wireless egységről volt szó//


Of course this requires you install android-x86 as read-write mode.

2014. jún. 15. 17:50
 2/7 kovpet ***** válasza:

"Mivel csak 1 wifi hardvert képes kezelni a rendszer"


Milyen rendszer? Miért ne lehetne több wifi eszköz a gépben?


Milyen wifi kártyád van, hogy nem támogatott? Ma ez azért már ritka lehet, évekkel ezelőtt olvastam ilyet utoljára.


lspci kimenetet dobj légyszi.

2014. jún. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


remélem segít

2014. jún. 18. 11:52
 4/7 kovpet ***** válasza:

OMG, idióta vagyok, félreolvastam, bocs. :)

Marhára nem jött le az Android szó, pedig az az első. Meg a kommented sem jutott el az agyamig, nem tudom, mi lehetett velem akkor, nem kommentelek hajnalban többet. :)

Az Androidhoz nem értek, Linux témában szoktam válaszolgatni, a kulcsszó hozta be a kérdésed. Tekintsd az egészet semmisnek.


Csak IQ-ból annyit a kérdéshez, hogy legyen valami haszna is, hogy BIOS-ból nem lehet tiltani a cuccot? Akkor kiszedni sem kell meg bűvészkedni sem, de mégis az lesz az első.

2014. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Semmi probléma. Egyébként az egész Android-x86 Linux alapookon nyugszik, ezért elképzelhető, hogy tudsz segíteni:D fórumokon azt írták, hogy nem működik a BIOS-os magic, csak és kizárólag az első wifikártyát használja. Bár írták hogy ha kivesszük a PCI kártyát, és helyette egy USB-s wifit használunk az működik, én ezzel a kompromisszummal ki is egyezek, de jobb szeretném valahogy szoftverileg mintsem hardverileg megoldani a problémát.


Ugyanitt ugyanezen az op.rendszeren a hangkártyát sem ismeri fel a rendszer egyébként, arra viszont még semmi ötletem sincs :D

2014. jún. 18. 20:21
 6/7 anonim válasza:

Nem kell kivenni. Ha nem tamogatja, akkor nem ismeri fel, nem tolti be a drivert, tovabb keres.


De egyszerubb lenne ha az ujabb, 4.3-as verziot szedned le, abban van rendes wifi kezeles. Sot talan mar van KitKat kiadas is!

2014. jún. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, már letöltöttem két eddig megjelent verziót,(RC1 és RC2) holnap tesztelésre kerülnek!
2014. jún. 19. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!