Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » UPC-s kábelnetet ha wifivel...

UPC-s kábelnetet ha wifivel akarom használni, akkor csak veszek hozzá egy wifis router és menni fog?

Figyelt kérdés
Tehát csak összedugom a kábelmodemből kijövő utp-kábelt a wifis routerrel és az esetleges beállítások után máris jön wifin is a net?
2010. jan. 3. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:

igen, meg lehet osztani, nálunk is így van. ne felejtsd el azonban levédeni a hálózatot.

csak ha vmi gáz van a nettel akkor ha hívod az ügyfélszolgálatot előtte húzd le a routerről mert akkor nem látják a saját modemjüket és nem tudnak segíteni. meg amúgy is úgy viselkednek azzal aki routert használ mintha lopná a netet... hogy mindig a router a hibás. sz*rházi 1 bagázs, de náluk gyorsabb nincs a környéken sajna ezért van nekünk is upc.

2010. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, de be kell állítani, wifit titkosítani.

Az újabb laptopok általában rendelkeznek wifi vevővel, vagy venni kell bele [link]

az asztali gépek nem, ezért ezekhez vagy PCI kártya [link] vagy USB adapter [link] kell a csatlakozáshoz.

2010. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Megosztani olyan értelembe, hogy több gépen használnám a netet egyszerre, nem fogom tudni szerintem, mert olyan az előfizetésem, hogy minden gépet be kell regisztrálni, amivel csatlakozok és egyszerre csak egyet enged.

Igazából csak arra kellene a wifi, hogy a lakásban mindenhol tudjam használni a netet a laptopommal átkábelezés nélkül.


Bár a laptopomat nem nevezném újabb típusúnak, már kb. 4-5 éves, van benne wifi kártya. Már használtam is vele így netet, csak nem itthon.

2010. jan. 3. 16:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is UPC van + router ,ha valamiben elakadnál nyugodtan írj privátot.
2010. jan. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen neted van? Szerintem tudod használni több gépen is egyszerre, mert nem a szgép jelentkezik be az internetre, hanem a router, és a szgép(ek) csak a routerhez csatlakozik.
2010. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oké, köszi. :) Még egyelőre a routert se vettem meg, gondoltam előtte megkérdezem ezt.


17:46, mondasz valamit! :) Ez igaz.

2010. jan. 3. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!