Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges, hogy a processzor...

Lehetséges, hogy a processzor miatt lassult be a gép?

Figyelt kérdés

Nemrég kis felbontást használtam (1024x768) és most monitort váltottam, a jelenlegi felbontás 1440x900.

Azt vettem észre, hogy kicsit belassult a gép, lehetséges, hogy a processzor miatt? C2D E6550, a régi felbontáson gyári hűtővel 40-50 fok netezésnél, most 60-70. Ha sikerülne visszahűtenem, ismét felgyorsulna?



2014. jún. 18. 12:06
 1/5 A kérdező kommentje:
A VGA ugyan annyi, tehát az nem lett melegebb/megerőltetettebb, csak a CPU.
2014. jún. 18. 12:12
 2/5 anonim ***** válasza:
Attól nem lesz lassabb a proci h jobban fel van melegedve. Egyébként egy ilyen felbontás váltás nem terheli le a mai gépeket netezés közben. Valami más lehet a háttérben... mondjuk a meleg júniusi idő. xd
2014. jún. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég sok dolog jöhet így szóba ami miatt belassul a gép, lehet valamit letöltöttél és az megy a háttérben, ez által kicsit zabálja a procit, vagy ha jól tudom akkor a procik ha nagyon elkezdenek melegedni akkor vissza vesznek a tempóból. (lehet ez csak a mai prociknál van így, nem tudom még mindent a gépekről).

Ha pedig tényleg a melegedés miatt akkor szerezz be egy erősebb hűtőt.

Amúgy meg nem kell meg ijedni a nagymértékű melegedéstől.

Tavasz elején még 24-29 fokos volt a procim, most meg átlag 38 fokos, tehát a nyár kicsit betesz a dolgoknak.

De álaphűtővel használom a procimat, és a hűtő 1300al pörög és megfogja a procit 50-51 foknál, annál tovább nem engedi melegedni, szóval semmi baj.

2014. jún. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az időjárás miatt mert tegnap még a másik monitor volt a helyén s ott hűvösebb volt a CPU. Lehet, hogy leszedtem valamit..szerintem kitakarítom a rendszert egy kicsit s meglátjuk.
2014. jún. 18. 12:58
 5/5 A kérdező kommentje:

"mai gépeket"

Bár mai lenne XD

2014. jún. 18. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!