Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek egy számítóg...

Mi a véleményetek egy számítógép ilyesfajta hűtéséről?

Figyelt kérdés

Szóval mi a véleményetek arról ha valaki úgy hűti nyáron a gépét hogy leszedi mindkét oldalát majd egy kb 40-50 centi átmérőjű asztali ventilátort tesz mellé majd fullon járatja?



vagy ugyan ez csak kicsit hátrább a venti és előtte 2 db 2 literes üveg fagyott víz egy tepsiben...



2014. jún. 20. 23:03
 1/5 ThodEE GoD ***** válasza:

Szia!


Nem sok értelme van, ha tuning miatt kell akkor érdemesebb beruházni egy használható hűtőre, ha túlmelegszik a gép alapórajelen akkor meg ki kell takarítani.

Az oldal levétel alapvetőleg hátrányos, mert ha jól van kialakítva a szellőztetés akkor kereszt huzat van a gépházba.

2014. jún. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az enyém egy alap gép, nincs benne jóformán semmi hűtés, csak a procin van táp meg a tápegységben, ami egy AMD Athlon II X2 250 3GHz-es proci van benne... és úgy szoktam hűteni nyáron, mint ahogy az első lehetőségben leírtam, egyszer próbáltam már a jeges dolgot de már nem emlékszem hogy jobb volt-e vagy sem, de ahova tettem most a gépet ott csak a venti fér el mellette... jah meg egy ati radeon hd 4650 1GB gddr2-es vga van benne
2014. jún. 20. 23:15
 3/5 anonim ***** válasza:
A hőfokokat mérd le. Ha egészségtelen akkor szerezz be pár rendszerhűtőt.
2014. jún. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
én megvagyok elégedve vele, mert átlag 10-15 fokkal viszi le a hőfokokat, a proci is 28-30 között ugrál, persze nem játék alatt, mert nem vagy csak nagyon ritkán játszunk rajta, és csak érdekelt hogy nektek mi a véleményetek az ilyesfajta sufnituningról... bár azt hozzátenném hogy lehet hogy az erős ventillátortól, ami közvetlen maxon megy mindenre benne de azt vettem észre hogy jóformán alig van benne ilyenkor por. télen 6x ennyi van benne, a tápegységben is jóformán alig marad por nyár elejétől ősz elejéig, ezzel szemben ősztől tavaszig jóval többször kell portalanítani...
2014. jún. 21. 00:04
 5/5 Tengor ***** válasza:

A jeges dolog nem hiszem, hogy túl jó ötlet. Szükségtelenül több párát kap a gép.

A nagy venti jól jöhet, de hangos és kényelmetlen. Inkább egy tisztességes hűtő + 1-2 nagyobb de csendesebb házventi.

2014. jún. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!