Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Bugáztunk egy HP asztali...

Bugáztunk egy HP asztali számítógépet, de sajnos nem akar működni, kérdés hogy életet lehetne e bele lehelni? Többi lent:

Figyelt kérdés

Szóval a gép egy dual core 2,4 ghz-es szösszenet teljesen HP, 250 gb merevlemez stb stb lényegtelen, hogy mi van benne, mert megpróbáltuk más alkatrészekkel is. A tünet a következő. Mint kiderült eleinte azért kapcsolt csak be biosig aztán kapcsolt ki pittyegő hangokkal, mert a tuning hűtő ami volt hozzá és elvileg foglalatba is stimmel nem igazán ért hozzá a processzorhoz, szóval túlmelegedett a drága, ezt úgy 10x megcsináltuk vele, mert memóriára tippeltünk, mikor levettem a hűtőt vettem észre, hogy a zsír új paszta kicsit sem kenődött el az érintkezéstől. Felraktuk a gyári hűtőjét na és egyből be is kapcsolt a drága, minden nagyon oké volt, raktunk rá windows 8-at az is működött örültünk a fejünknek hogy van egy viszonylag új számítógép a háznál. Aztán amikor telepítettem a videókártya drivert ( egy erősebb nvidia geforce 640gt-t) használtunk bele, akkor a driver telepítése közben nagyjából az összes rendszer hűtő üveghangig kipörgött a gép fújta a meleget aztán kikapcsolt és hát azóta nem igazán akar indulni sem.. Van egy másik gép, abba átpróbáltuk ide oda az alkatrészeket, ott minden működik, memória, tápegység, videókártya tökéletesen. A HP gépben pedig annyi történik hogy benyomjuk, full fekete kép, a videókártya hűtő pörög mintha muszáj volna se Bios se semmi nem tölt be. Ötletünk nincs, hogy mi történhetett vele.. Bios resetet is próbáltunk már, vagyis előszeretettel nyomkodtuk kétségbe esetten a CMOS gombot az alaplapon meg gomb elem nélkül is próbáltuk indítani de nagyon nem szeret minket ez a gép.


Tehát: pörög a videókártya ventillátor se kép se hang kész viszlát ennyi történik.


Fontosabb cuccokat cserélgettünk benne de úgy se kapcsol.



2014. jún. 22. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Videokártyát is próbáltál benne másikat?
2014. jún. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, igaz ahhoz csatlakozónk nem volt mert más ( nem kék végű kábeles mittudomén hogy hívják ) de az a kártya is pörgött mint pengős malac vágtában.. meg a windows logint hallottuk volna
2014. jún. 22. 19:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor nézd meg a kondikat az alaplapon.
2014. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és ha a kondik nem rosszak akkor valami ötlet esetleg még?
2014. jún. 22. 20:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg a táp, vagy az alaplap.
2014. jún. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Komplikato ***** válasza:

Na igen, lehet a táp ki volt centizve, teszem azt integrált VGA volt benne és túl pici, a VGA-val együtt meg túl sok neki.

Meg kéne írni, hogy ekkora a táp pontosan, nem ártana megnézni AIDA64-el milyen chipset van a gépben és azt, hogy a PCI-E az véletlenül sem 1.0-ás, mert új kártyáknál ha nem 1.0a, 1.1, vagy nagyobb, akkor driver telepítés után jön a se kép, se hang effektus.

2014. jún. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De a rendszernek felkéne állnia nem? Jó az én rendszerem fel áll :D de úgy értem az asztali számítógépé a HP-jé. Sajnos nem tudtam pontos meghatározást csinálni a gépen. Egy HP workstationról van szó HP alaplap ( mi más szarakodna ). Erre a kevés táp témára én is gondoltam részben, mert a másik gépnek a konfigja nagyon hasonló csak ott athlon processzor van ami kevesebbet zabál alapjáraton a videó karcsi meg egy erősebb mint ami a HP-ban volt. A hp-ban valami nvidia quadro fx vagy mi a gány volt, nem valami játékra kitalált dolog ahogy elnéztem bár 256 bites. Viszont a rendszer nem bootol. A videókártyát a gyárit talán holnap tudjuk kipróbálni szereztem átalakítót a kimeneteléhez. Ha azzal sincs se kép se hang és csak a ventik pörögnek akkor mit lehetne tenni? Nem lehetne a biost lenyalni róla és újra húzni külsőleg?Flashelni? ilyet még nem csináltam de túl sokat nem buknánk rajta.. frissíteni tudnám ha bekapcsolna az lehet nem ártana..
2014. jún. 22. 22:40
 8/9 anonim ***** válasza:
A BIOS nem romlik el csak úgy magától.
2014. jún. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Alapból azt sem értem, hogy tudtak olyan hűtőt buggantani rá ami nem ér hozzá a processzorhoz... Ahogy azt se értem, hogy a 3000 mhz-esre raktak egy akkora hűtőt ami nagyobb mint az alkarom meg réz talpas full tuning a dual core-ra meg raktak egy átlagos szart a gyárban.. Na mindegy valami lesz, köszönöm a segítséget, majd ha megmókoltuk és rájöttem a válaszra akkor megírom. De lehet kap kettőt samuval oldalról... :D
2014. jún. 23. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!