Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit cseréljek le a gépemen?

Mit cseréljek le a gépemen?

Figyelt kérdés

A jelenlegi gépem: Asus M2N-X Plus, Phenom 8750, 4 GB RAM, Sapphire 6670 1 GB DDR5

Melyikkel érnék el nagyobb teljesítménynövekedést, ha a VGA-t cserélném le (pl. 260X-re), vagy ha a másik hármat a VGA-n kívül?



2014. jún. 23. 00:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
ez problémás.. az újabb játékokat még a kártya szerintem minimumon elviszi de én is egy 3 magos procival és egy erős kártyával játszok mindent medium-high beállításon (az enyém kicsit erősebb) ha teheted megéri most lecserélni a processzort és később a videokártyát mivel a proci lassabban fejlődik mint a kártya.
2014. jún. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
38%

Na ha valaki meg is értené hogy mit írt az előző...


Mellesleg mi az hogy 3 magos processzor?

Nem igazán vannak páratlan számú 'magos' processzorok :)

2014. jún. 23. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

2:

Amit az első írt, teljesen érthető. Azt magyarázza, hogy a VGA-val még elvan a kérdező egy ideig, a procik lassabban fejlődnek, ezért szerinte procit (+ alaplapot + ramot) cseréljen, mert a VGA-k gyorsabban fejlődnek, így összességében szerinte így jobban fognak járni, ha VGA-t cserél később.


Amit viszont te írtál, az baromság, és nem az a baj vele, hogy nem tudtad, hogy nincsen 3 magos CPU, hanem az a baj, hogy mielőtt hülyeséget írtál, egyszerűen megbizonyosodhattál volna róla, ha a kérdező procijára rákeresel. Mert igen, az 3 magos, utána Phenom II-ből is volt 3 magos. Az oka egyébként az, hogy ezeket 4 magosnak gyártották, de a CPU gyártásnál mindig sok a selejt, ezért azoknál, ahol 1 mag rossz volt, letiltották azt, és 3 magosként árulták. A vicces az volt, hogy fel lehetett oldani ezeket a magokat (ezt támogató alaplappal), amely valójában nem minden esetben volt rossz (vagy a rossz nem hibást jelentett, csak relatív jobban melegedett adott órajelen), és ez így volt egyes 1 magosokkal is, hogy szerencsés esetben 2 magosítható volt. Ez persze presztízs veszteséggel is járt az AMD-nek, ezért ma már nem lehetséges ugyanez, egyébként az Intel és az AMD is nagyon sokféle processzort gyárt/gyártat egy gyártósoron, és minőségtől függően lesz belőlük olcsóbb vagy drágább változat.

2014. jún. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
47%

3#


Three-way bet: the triple-core Phenom x3 is a Phenom x4 quad-core with one (non-working) core disabled


Eleve a 3 magos procik 4 magos procik amiknek 'ki van kapcsolva' egy magja ;)

[link]

2014. jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
# 4/4 A hármas pontosan ugyanezt írta.
2014. jún. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

"

Amit viszont te írtál, az baromság, és nem az a baj vele, hogy nem tudtad, hogy nincsen 3 magos CPU

"


Hát itt pedig azt írja hogy én nem tudtam hogy létezik 3 magos CPU...

Márpedig azért nem tudtam mivel nem is létezik!

2014. jún. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
okoska attól még ugyanúgy 3 magosnak számít teljesítményben..
2014. jún. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Létezik 3 magos CPU. 4 magosnak készült, egyet letiltottak (tehették azt bármilyen okból), így 3 magos lett. Ha van 8 szelet tortád és 2-t megeszel, akkor 6 szelet tortád lesz, hiába volt eredetileg 8.
2014. jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"okoska attól még ugyanúgy 3 magosnak számít teljesítményben.."


59%-al ne 'okoskázz' kérlek...


Mellesleg 'teljesítményben'... attól még kibaxottúl nem 3 magos hanem FIZIKAILAG 4!

2014. jún. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nevetséges vagy. Ilyen nehéz lenne beírni, hogy "bocs, tévedtem, igazatok van"? Ez a százalék-összeméregetés pedig óvodás mentalitás. Attól hogy sok ember egyetért veled még nem feltétlenül lesz mindig igazad. Gyakorikérdéseken a százalékolás amúgy is az esetek 90%-ában szimpátia, s csak a maradék 10-ben megy elismerés alapján. Még ebben a rovatban is.


A kérdezőnek pedig elnézést amiért telespammeljük a kérdését :)

2014. jún. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!