Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gépet vegyek vagy, esetleg...

Új gépet vegyek vagy, esetleg ezt fejlesszem (ha lehet), vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Kezdem az elejéről: Még tavaj vettem egy IBM mini pc-t ezzel a konfiggal:

-Intel Celeron 430, 1800 MHz (9 x 200)

-Alaplap neve: Lenovo ThinkCentre M55

-2,5 GB DDR2 ram (Alapból 500 MB volt, később vettem bele még 2 GB-ot)

-Intel(R) Q965/Q963 Express Chipset Family (384 MB) Intel GMA 3000

-DirectX: 11.0

-80 GB, 7200 RPM, SATA-II


A processzorról rögtön lejön hogy gagyi. Benéztem, az E430 ról azt hittem hogy E4300, ugyanaz az órajel, csak az utóbbi 2 magos és nem celeron.


Eredetileg a tervem az volt hogy veszek bele egy erősebb videókártyát és processzort és akkor lesz egy olyan középerős gépem. Azonban mivel ez egy kis kompakt gép, nem hiszem hogy lehet bele rakni másmilyen videókártyát. Viszont nemrég találtam a neten egy "megoldást" ami EGPU névre hallgat és a lényege hogy kívülről lehet a géphez videókártyát kapcsolni. Ez elég bétának tűnik egyenlőre.


A napokban felmerült annak a lehetősége hogy eladom és veszek egy ennél erősebb gépet AMD alkatrészekból, "mert az olcsó". 55 Ezer forintot tudnék rá MAXIMUM költeni, sőt talán kevesebbet, de úgyterveztem hogy először az alapokat és később bővítgetem. Egy barátommal már össze is állítottunk egy lehetőséget:

Gigabyte F2A55M-DS2 alaplap

AMD Athlon II X2 370K

MSI R6450 2GD3/LP 2048MB DDR3

Meg persze a HDD, ram, stb. de az most nem fontos.

Ha nagyon árszűkébe jönnék ki először egy gyengébb processzorra gondoltam és később egy ilyet.


Persze hogy semmi ne legyen jó azért felmerült rengeteg probléma, lesz e egyáltalán erre pénzem, el e tudom adni a mostani gépem és a többi. Ráadásul pont a játék célra vettem egy XBOX 360-at nemrégiben. Ezért az se biztos szükségem van e olyan "erős" gépre.


Mit ajánlotok? :D



2014. jún. 23. 02:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Hát bocsi, de a jelenlegi gép tényleg gagyi :D Nem éri meg fejleszteni, de eladni se nagyon tudod, max netezéses célra.

Ha meg új konfigot akarsz és olcsón, meg a játék is cél, akkor AMD-ben az AM3+ fele indulj el, az inkább a game széria. Az FM1 és FM2 inkább ilyen "irodai" célra lett kitalálva, bár a játékokat is viszik, de nem arra tervezték őket.

Esetleg az FM2+ -t ajánlanám erre a célra.

2014. jún. 23. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az a videókártya felejtôs ha játszani akarsz. 2gb ddr3 vicc.

Az a kèrdès mire szeretnèd hasznâlni a gèpet?

2014. jún. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 23. 10:30
 4/11 A kérdező kommentje:
Leginkább játékra. De hangsúlyozom hogy nem kell egy I7-es szintű.
2014. jún. 23. 10:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor az AM3+ jó irány, vagy ha nagyon ragaszkodsz az FM2 felé, akkor az is megteszi, bár nem ajánlom. Meg kicsit több zsé is kéne, hogy erősebb procit meg VGA-t tudj kipréselni belőle, de talán így is megoldható, csak még mindig jobb lenne mondjuk egy 60-70-es keretből gazdálkodni.


Szóval:

AM3+ konfig(ok):

Alaplap: 980DE3/U3S3 13K

Processzor: AMD FX 6300 Boxed 25K

VGA: Sapphire Radeon HD6450 2GB PCIe 14K


Összesen: 52K


Alaplap: 970 Extreme4 16K

Processzor: AMD FX 6300 Boxed 25K

VGA: Sapphire Radeon HD6450 2GB PCIe 14K


Összesen: 55K


A két konfig között csak az alaplap tér el, mivel a másodikban kicsit jobb van. CPU-ból sajnos nem tudok jobbat berakni sehogy se, max egy ultra gagyi alaplappal és VGA-val, de akkor meg kiderülne, hogy az alaplap nem támogatja.


FM2 konfig:

Alaplap: FM2A55 Pro+ 14K

Processzor: AMD A8-6600K 24K

VGA: Sapphire Radeon HD6450 2GB PCIe 14K


Összesen: 52K


Itt is lehet szépíteni még, de annyira nem érdemes.

Kb. ezeket lehet összerakni és ugye még nincs benne a HDD, meg a RAM se, mondjuk a RAM az pár ezer forintból ki jön még.

2014. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :) Most el szeretném adni. :D
2014. jún. 24. 00:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Épp, hogy összeraktam, erre már is eladnád? :D


Gondolom a régit akarod eladni, és arra vagy kíváncsi, hogy kb mennyit ér igaz?

Nekem olyan 20K gyanús a gép, de ha semmi baja és a HDD meg minden jó állapotban van és karban volt tartva, akkor olyan 30-at még el lehet érte kérni, de többet már nem. Persze ha találsz hülyét, akkor drágábban is el lehet adni :D Egyébként ha alkatrészenként nézzük, akkor a memória olyan 7-8K, a proci 2,5-3K, a HDD 5K, a többi azaz a ház, a táp meg a többi olyan 10 körül lehetnek max, többet nem nagyon érnek.

2014. jún. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
25000-ért raktam fel OLX-re. :D De lehet átrakom 30-ra. :D
2014. jún. 24. 03:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet nem éri meg, nézd csak mit találtam:

[link]


Jó kis gép és nem is olyan sokért.

2014. jún. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ne vegyél HD 6450-et! nagyon szar :( használtan keress valami jobbat!
2014. jún. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!