Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Overclock. AMD X4 760k 4,4Ghz....

Overclock. AMD X4 760k 4,4Ghz. Fixen fut. Mehet még feljebb?

Figyelt kérdés

50 fokos a proci. CM Hyper T4 hűti


alap feszen. azt nem szeretném állítani



2014. jún. 23. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez procinként változó érték, arra figyelj, hogy használat mellett ne nagyon legyen több 65 foknál a hőmérséklet.
2014. jún. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 csacsi2 ***** válasza:

Terhelten nézd, mivel az a mérvadó! futtass stabilitástesztet (Aida64) és kiderül valójában mennyi az annyi. Terheletlenül lényegtelen, mivel akkor omlik össze ha meg van hajtva (pl Nagy gépígényű játék).

Meghajtva ne menjen a maghőmérséklet (core) 70-74°c fölé!

Akkor jó, ha folyamatos terhelésnél beáll a hőmérséklet egy adott értékre. Ez azt jelenti hogy jobb a hűtésed mint amennyire melegszik, azaz nem melegszik fel a végtelenségig.

Ha jól tudom 1.55V -ig lehet + feszt adni neki (szerintem ~1.45-ig vidd fel). Szokás mikor emeled az órajelet, viszont ezzel együtt jobban is melegszik.

2014. jún. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Üdv!


Már 4.5Ghz-en nyomom, CPU-zben amikor látom hogy felemeli turbóra magát akkor a 1,4 - 1,5 voltokat mér.


Battlefield 3ban hozott jópár fps-t, de amikor Stress-elem a procit mondjuk Prime95-vel akkor nem mindig hajtja magát 4,5ghz-en valamikor visszaállí 3,8ghz-re. így nem biztos hogy stabilan tud futni


gondolom valami energiagazdálkodás a biosban be van kapcsolva, de nem nagyon tudom hogy melyik AMD C'n Q' -t kikapcsoltam, akkor is ugrál a mhz.


Viszont battlefield 3 ban állandóan 4,5ghz-en megy. szerintem ha bírja 1 órán át akkor nem lehet nagy gond:D


azt viszont észrevettem hogy ahogy emeltem a szorzót mindig 100-150rpm-el gyorsabban pörög terhelés alatt a venti :D


de fixen tarta az 50et még így is

2014. jún. 24. 16:30
 4/5 A kérdező kommentje:

4,6 ig fix :D mostmár full terhelésen állandó 4,6ghz-en megy 10 perce a Prime95


4,7-el 1 perc múlva 100 errort csinált :D

2014. jún. 24. 16:50
 5/5 csacsi2 ***** válasza:

AMD C'n Q' üresjárat idején veszi vissza az órajelet, inkább a windows energiagazdálkozásánál nézz körül!

(Windows 7 Energiagazdálkodás -> max teljesítmény)


parancssor tipp.:

Cmd

powercfg /change "(energia gazálkodási séma neve)" /processor-throttle-ac none


none - a CPU mindig elérheti a teljes kihasználtságát

constant - a CPU csak alacsony teljesítménnyel üzemelhet

degrade - a CPU csak alacsony teljesítménnyel üzemelhet, ezenkívül további energetikai csökkentések is életbe lépnek

adaptive - dinamikusan változik a CPU teljesítménye, az aktuális igényeknek megfelelően.

2014. jún. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!