Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez az alaplap max mekkora...

Ez az alaplap max mekkora videokártyát bírna el?

Figyelt kérdés

Egy asus P5VD2-MX -ről lenne szó ( [link] )

Most szeretnék Procit és Videokártyát cserélni EBBE A LAPBA (mielött valaki elkezdené hogy "dobd ki mert ez már leavult xar") de nem tudom mekkora videokártyát bírna el maga a lap (azt tudom hogy ez a típus procinál csak a 2magig támogat) de a a vidikártyánál ott a Bit sebesség, a felbontás, a Pci-e 2.0, és a többi+ specs. Például egy 1GB-s kártyát 256bites sebességgel elbírna (úgy hogy nem fogná vissza) Mielött valaki elkezdené nem Watch Dogz-ozni akarok és semmilyen egébb felsőkategoriás games pc-khez való játékra nem gondoltam, hanem pl: low req-val Among the sleep vagy Outlast.



2014. jún. 23. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Bármilyen Pci-e kártyát el bír.
2014. jún. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Komplikato ***** válasza:
Tévedés jogát fenntartva a 890-es chipset (AMD és Inteles is) első PCI-E próbálkozása volt a VIA-nak és már új korában is gondja volt pár VGA-val. Viszont úgy sejtettem 2.x és 3.0 kártyák nem mennek benne és rákeresve valóban találtam ilyen problémát a weben.
2014. jún. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Komplikato ***** válasza:

Ja és hasonló problémák vannak az első PCIE vezérlős SiS chipsetes lapokkal és az Inteles NForce 4 lapokkal is. Ellenben első generációs pl. AMD, ATI, ALI* és Intel chipsetes lapokkal meg nincs ilyen.


*ALI-nál kivétel a 1.0-ás valójában 4x-es PCI-E, ami mellett általában van egy AGI port is, amiben meg az AGP kártyák nem mennek normálisan, öszvér lapokon szokott csak lenni.

2014. jún. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, tehát csak az 1.0-ak mennek vele..
2014. jún. 23. 21:44
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha csak az 1.0-át fogadja be és a 2.0-át nem, elég nehezen találok majd megfelelő vidikártyát..
2014. jún. 23. 21:49
 6/7 A kérdező kommentje:

Tiszelt 2./3. Válaszoló!

Utánna néztem a PCI-e slot sebességének és azt találtam hogy az 1.0 250mb/sáv, 2.0-2.1 500mb/sáv, 3.0 1000mb/sáv és a tervezett 4.0 pedig 2000mb/sávval dolgozik. És az alaplap Specs-je szerint a PCI-e slotja 500mb/sávot tud ami a 2.0-2.1 es tipusnak felel meg

2014. jún. 23. 23:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Ráadásul a Game-Debate szerint is elviszi a 2.x-et: [link]
2014. jún. 23. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!