Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora egy laptop megfelelő...

Mekkora egy laptop megfelelő hőmérséklete? Az enyémnek esetleg rossz a hűtése?

Figyelt kérdés

Nagyjából 2 hónapja vettem egy laptopot (velem egy időben egy ismerősöm is). Letöltöttem az aidat, és megnéztem vajon mekkora hőmérsékleten is üzemel.(ezelőtt nem volt még laptopom) Kicsit meglepődve tapasztaltam, hogy alapjáraton, egy böngészőt, valamint pár kis teljesítményű programot megnyitva az átlag hőmérséklete a CPU, alaplapnak 50-55 fok között ingadozik, a HDD kissé kisebb.

Azt hittem ez a normál hőmérséklet, új laptop meg minden..


Tegnap azonban átmentem ahhoz az ismerősömhöz akiről írtam, és kíváncsiságból leszedtem nála a Speccy-t, és az ő laptopjának a hőmérséklete viszont 30 fok volt bekapcsolás után, és nem is nagyon emelkedett. Az én laptopom kicsivel nagyobb teljesítményű, de ez nem hiszem hogy magyarázat lenne erre. Egyébként nagyjából hasonló hardverek vannak bennük.


Lehetséges hogy az ő laptopjának a hűtése kivételesen jó, vagy csak nekem sikerült egy rossz hűtéssel ellátott laptopot vásárolnom?


2014. jún. 26. 19:34
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem is 50 fok körül szokott lenni, szerintem ez teljesen normális. Amúgy játékkal sokszor 90-95 fokra küldtem és azt is bírja szépen. Függ a procitól, mert egy Intel DualCore nem fűt annyira mint egy i7-es, is és persze vannak jobb hűtéssel rendelkező laptopok.
2014. jún. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!