Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 8x4.4ghz s cpu r9 270x toxic...

8x4.4ghz s cpu r9 270x toxic vga 2014 es driverral 2x8gb ram a goat simulator v-sync nélkül átlagba 16fps ennyit számít h nincs amdre optimalizálva?

Figyelt kérdés
sajnos el avgyok keseredve mivel goat simulator fra cry 3 watch dogs esetében is azt tapasztalom ,h az fps alacsony pedig az ajánlott gépigénynél vagy erősebb vagy ugyanoylan gépem van ! nem léyneg ,h agarfikát levesezm a low ra uygan oylan szarul megy mint ha felrakum ultra ra !!!!! hiába számít erős gépnek semmire nem emygek vele mert a játékok nagyrésze nincs jól optimalizálva amd re ... bf4 nél fix 60 fps em van amikor leeseik akkor 35 alá nem megy . szóval jah sajnos amd nem tud labdába rúgni intel melett . ha olyan gépre van szüksége az mebernek ami j áron van és jobbára viszi adolgokat akkor amd de ha erős gép kell akkor kizárólag intel .vélemények erről az állításról? win7 64bitem van )

2014. jún. 29. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez alighanem driverhiba lesz. Egyébként - ha ezt a gépet főleg játékra szántad - elég ügyetlenül vannak összeválogatva az alkatrészek, 16GB RAM-ra nincs szükség játékhoz, FX-9000-es szériát meg nem szabad venni (ha tuninggal érted el a 4.4GHz-et, akkor nem szóltam).
2014. jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Jó nagy marhaságot írtál.

Nekem kb ugyan ez a konfigom ami a CPU-t és a VGA-t illeti és gond nélkül elfutnak ultrán és Highon a játékok 1920x1080-ban az meg hogy egy középkategóriás VGA kártyán 16FPS-t produkál a Watch Dogs nem az AMD-nek róható fel hanem annak hogy az Nvidia belekontárkodott a fejlesztésbe és úgy csinálták meg hogy a konkurenciának még véletlen se legyen jó. de ha 1-2 dolgot visszaveszel mint az élsimítás és az AA máris tud vagy 50 FPS-t


Itt a konfigom:

AMD FX8350 CPU

MSI R9 270X 2GB VGA

8GB Kingston HyperX 1600MHZ RAM

Asrock 990FX Extreme 4 Alalplap

120GB Kingston HyperX SSD


És érdekes módon majdnem minden játék gyönyörűen megy ultrán.

2014. jún. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ami a CPU-t illeti nem sokat befolyásol azon hogy egy játék hogyan fut rajta ugyanis hiába veszel akár I7-es CPU-t a játékok a VGA-t terhelik és nem fordítva. ha a CPU ki tudja számolni a rá terhelődő logikai számítást akkor teljesen mindegy milyen CPU-t teszel bele mert a VGA fogja visszafogni a játék teljesítményét és nem a CPU. egy FX8350-es CPU-vL az összes játék röhögve elmegy kivétel nélkül. vegyél mellé egy R9 290x VGA-t és nem lesz FPS problémád!
2014. jún. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Driverek mindenből a legfrissebbek? Nehezen hiszem el, hogy ilyen rosszul menjenek az adott játékok. Esetleg azt is megpróbálhatnád, hogy csak 2 vagy 4 magot engedsz rá a játékra, néhány (főleg optimalizálatlan) jobban viseli.
2014. jún. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Illetve ha a hűtője gyári akkor meg kéne próbálni fejebbtornázni a Thermal Throttlingot mert könnyen lehet hogy 70 fokot elérve visszaveszi a feszüldséget és az órajelet aminek az eredménye CPU lagg
2014. jún. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
2014 es driver van fent de lehet ,h nem alegújab ennek utánajárok ! a hűtés nem gyári illetve azzal nincs gond eddig 60 fok fölé nem ment ! a vga sem ! az abaj ,h az fps felugrik néha 80ra de viszaesik 14 fps re újra . nem attól függ az fps h az adott ponton mekkora teher éri avga t hanem szerintem oylan helyeken ahol kb semmi nincs ott is alacsony . watch dogs goat simulator far cry 3 . ezek azok a játékok amiknél iylen elég furán működik az fps , néztem teszteket ugyan ezzel a kártyával és sokkal fixeb fps volt !!!!!!!! szóval nem értem ,h miért pont nekem csinálja ezt . én eddig ezt nem tudtam ,h nem befolyásolja a cpu az fps t köszi h mondtad ! jah és azt tegyük hozzá ,h skyrim risen 2 bf 4 setében amikhez sokkal erősebb gép kel mint 1 dta4 vagy goat simulátorhoz !!! sokkal jobban megy .
2014. jún. 30. 13:16
 7/14 anonim ***** válasza:

"h nem befolyásolja a cpu az fps t köszi h mondtad"


Ez így nem igaz nem konkrétan erre gondoltam.

Inkább úgy mondom van egy olyan bizonyos CPU határ amit átlépve alig befolyásolja a képkockasebességet. ez egy olyan dolog hogy vagy elég neki a CPU-d vagy nem. ha gyorsabb CPU-d van valószínűleg a játékok jobban fognak menni... Medium beállítással. de amint mindent ultrára kapcsolsz ez szinte semmit nem fog változni FX9000 és Intel I7 között mert itt már a VGA miatt nem tudsz nagyobb sebességet kihozni a játékból.

Tehát nyilván egy i7 CPU-val jobban mennek a játékok de ez elhanyagolható nem szemmel látható külömbség. amint minden ultrára húzol élsimítást és egyéb nyalánksgokat onnantól a VGA már nem fog tudni lépésttartani a processzorral mert a CPU-nak kevesebb anyagot kell számolnia tehát a CPU főleg ez a CPU Ami neked is van nem mérvadó abban hogy a játékok ilyen alacsony FPS-sel futnak


Az hogy nálad miért futnak ilyen pocsékul a játékok jó kérdés. lehet az UEFI-ben van valami elállítva lehet valami nem frankó a géppel. látatlanban nem lehet meghatározni meg kellene nézetned a gépet egy szervizzel.

2014. júl. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
lehet az lesz . meg tényleg ez zavar ,h néztem 1 rakat tesztet és sokkal fixebb volt az fps mindenkinek utolsó szálig nekem meg valami baja van . és az zavaró ,h a vga nincs 100% alégkos terhelés alatt hanem iylen 45% tehrelés van átlagba és ahőfok is jó mégis alacsony az fps meg felugrik 80 ra és utána meg megint leesik .
2014. júl. 2. 02:37
 9/14 anonim ***** válasza:

Ertre nem tudok mit mondani...

Hülyeséget meg nem szeretnk írni.

mivel a hőmérsékleteid jók így az a lehetőség is ki lett lőve hogy valami túlmelegedés elleni védelem húzza le a hardvereket.

Sajnos így nem tudok segíteni. Tényleg jobban jársz ha megnézeted valakivel a gépet. mert ilyen hardverekkel... ok a VGA nem nagy szám de azért tisztességes képsebességet kéne tudnia főleg hogy olyan játékokat soroltál föl amik nálam hasonló hardverrel gyönyörűen futottak. Gondolom ilyen hardverek mellé nem valami 10000Ft-os micro ATX-es szutyadékot vettél :)

2014. júl. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mármint alaplapot.
2014. júl. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!