Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék összeállítani egy...

Szeretnék összeállítani egy gyenge konfigot olcsón?

Figyelt kérdés

Amire gondoltam: 2Gb DDR2 400-800mhz RAM, egy olcsó, egy vagy két magos gyenge proci, ami jól viszi a photoshop-ot, és a leg fontosabb, hogy integrált VGA-val.

Vinyóm még ide-s van, lehetőleg nem akarnék újat.


Főleg netböngészésre photoshopra és youtube-ozásra kell, és fontos, hogy minál megbízhatóbb, stabilabb legyen.

Körülbelül 10000Ft van rá szánva, ez 20000ig növekedik, tudom kevés de nem gamer pc-t rakok össze, írjatok sok alkatrészt amit esetleg használhatok. KÖSZÖNÖM!



2014. jún. 30. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Photoshop ram és processzor igényes, SSD-vel mondjuk valamivel gyengébb processzorral is viszonylag jól megy, de 10.000-ből kihozni egy gépet, ami jól viszi az nehéz lesz. Helyi használt pc boltokat keresnék fel a helyedben, mert darabonként ott találhatsz esetleg, de nagyobb eséllyel kapsz egybe konfigot annyiért.
2014. jún. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Használtan találnál csak DDR2 konfighoz alkatrészeket, de drágább lenne így összeállítani, mint egyet megvenni vaterán, hardveraprón vagy használt PC kereskedőnél. 20k körül már vannak neked megfelelő használt core 2-esek, 10-ért viszont nem találsz olyat, amiben 2 Gb ram van (és a régi ram külön drága).
2014. jún. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül kell 2gb ram egy intel "p4 2ghz" proci volt a gépben, csak elromlott, ezért most egy "amd sempron axda2800dkv4d" van benne, egy olyan alaplappal, amiben sata, és ide-is van. Továbbá 1gb noname ddr-1-es ram van benne, és egy radeon 9550-es vga, a vga teljesen mindegy, hogy milyen, jó a legbénább integrált. Egyébként konkrétumokat (pontos típusokat) írnátok esetleg?
2014. jún. 30. 23:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ez így eléggé a levegőben van.Integrált VGA az alaplapba van beépítve, és IDE kábeles alaplapokat manapság már nem is gyártanak. Ilyet csak vaterán és egyéb helyeken tudsz beszerezni. Photoshophoz amúgy nagyon kell a ram, de te tudod. 10.000 forintból pedig nem lehet összerakni egy új gépet.
2014. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok én semmit, anyukámnak kell, nekem van rendes gépem. Nem ragaszkodom se az ide csatlakozóhoz, se a 2gb ramhoz. Titeket kérdezlek hogy mit ajánlotok.
2014. júl. 1. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!