Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha notebookom mindig hálózatró...

Ha notebookom mindig hálózatról használom és benne az aksi akkor árt vele az aksinak vagy a gépnek?

Figyelt kérdés
1000 ilyen kérdés van. 4 éves toshibáról van szó eddig nem használtam együtt a kettőt csak is kizárólag hálózatról. Nemrég megtört a kábel, nem érintkezett így aksi is belekerült mert állandóan kikapcsolt. 1 hete a kábel meg lett csinálva már érintkezik ott ahol meg volt törve, így ismét kivettem az aksit. Viszont már már 2x is picit megrántottam a kábelt és hát persze kikapcsolt (félek hogy ez a hitelen kihúzás árt a gépnek). Valamit tegnap egyik ismerősöm fogta és kihúzta, mert ő mutatni akart valamit (utánam akarta hozni a gépet) és nézett nagyot hogy most mi lett miért kapcsolt ki. Mondom nincs benne aksi. Na ezek miatt visszaraktam. Szerintetek nagyon káros ha együtt van használva a kettő? Feltölt 100 %- ig és úgy van, elaszik a narancsszínű led és zöldre vált amikor már feltöltött.
2014. jún. 30. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja.
2014. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Polipeter ***** válasza:

igen, biztos, hogy nem jó.

A legjobb ha asztalinak használod, ha (ahogy írtad) kiveszed az aksit!

Egyébként le is tudod celluxozni a kábelt, hogy ne húzd ki.

2014. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tengor ***** válasza:

Károsnak maximum az káros, hogy a géppel együtt az akku is melegszik.

A HDD meg az oprendszer sokkal kevésbé tolerálja ha időnként csak úgy elmegy az áram. A nem mentett adatokról már nem is beszélve.

2014. jún. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen én is arra gondoltam hogy az jobban árt a gépnek, operációs rendszernek ha időközönként elmegy az áram. Ilyenkor nyáron még a villámlások miatt is előszokott fordulni hogy egy pillanatra elmegy az áram. Egyébként egyáltalán nem melegszik a gép, épp hogy csak langyos, de nem meleg. Pont múltkor mondta egy ismerősöm h milyen hideg a gépünk az ő gépéhez képest, mert az nagyon melegszik, szint forró szokott lenni. Ne ez nem, nem tudom minek köszönhető nem értek hozzá, nő lévén, de csak netezéshez használjuk.
2014. jún. 30. 18:35
 5/6 Tengor ***** válasza:
Talán pont azért. Az FB-t és a FullHD filmeket leszámítva a netezés nem terheli annyira a gépet, hogy érdemben melegedjen. Nyugodtan hagyd benne az akkut.
2014. jún. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ok, köszi :)
2014. jún. 30. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!