Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a videó kártya 400 W-ot...

Ez a videó kártya 400 W-ot fogyaszt: Gigabyte HD5570 1GB DDR3 GV-R557D3-1GI? Létezhet?

Figyelt kérdés
Bővebben itt: [link]

2014. jún. 30. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kizárt dolog!
2014. jún. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az egy egész gép fogyasztására vonatkoztatott adat, és erősen túlbiztosított érték, hogy egy ócska táppal se legyen probléma. Ez a VGA biztosan 75W alatt fogyaszt (mivel nincs rajta külső tápcsatlakozó, és a PCI-Express csatlakozó maximum ennyit képes nyújtani).
2014. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tápnak ajánlanak annyit, ami az egész gépet viszi értelemszerűen.
2014. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem a kártya maximális TDP értéke 39W!

[link]

A fenti linken 400W-s tápot ajánlanak mellé, de ez általános dolog, mert biztosra mennek. Azaz nem ismerik a gép többi hardverét és a táp milyenségét, ezért írnak egy nagyobb értéket. Amúgy ez egy meglehetősen kis fogyasztású VGA.

2014. jún. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Már a kezdetek óta olyanokat csinált (2 éves videókártya), hogy mikor bekapcsoltam rámentem a böngészőre lefagyott pár másodpercre és elsötétült pármásodpercre. aztán újra normálisan ment. Viszont 5-10 percen keresztül sűrűn ezt csinálja, illetve bizonyos weboldalak, szinte nézhetetlenek vele. Meg vannak videó lejátszók amikkel szintén ezt csinálja. Még sűrűbben csinálná szerintem, ha nem a kontrasztos fehér témát használnám rajta a Win7-en.


Eredetileg 400-as tápom volt hozzá, aztán később megadta magát a 400-as. Nem kapcsolta be a gépet. Mintha áram alatt se lett volna. Ennek már votlak jeleni mivel kékhalált néha bedobott a gép! :)

Ezekután vettem hozzá 500-as chieftec 500as tápot. elejinte minden rendbe volt vele aztán kezdődöt megint ugyan ez ezzel is! Hozzá teszem csak akkor csinálja ezt, hogyha a videókarihoz van telepitve illesztőprogi is!

Most a táp lehet kicsi vagy a videó kari szar... esettleg más!? :)

2014. jún. 30. 20:51
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez egy 39W-s videokártya, mondhatni, hogy bármelyik ma kapható táp elviszi vígan. Biztosan nem ez a gondja, de maga a videokártya meghibásodhatott. Tesómnak az 5670 karija is csinált érdekes (ehhez is hasonló), de garanciálisan lerendezte (3 évbe még pont benne volt, így visszakapta az árát, mert nem tudtak ilyen kártyát biztosítani és kis ráfizetéssel 7770-t vett helyette....szóval jól jött ki a dologból). :)
2014. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Upsz, kimaradt egy szó:

"Tesómnak az 5670 karija is csinált érdekes (ehhez is hasonló) *dolgokat"

2014. jún. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi baja lehet, de most megint nagyon meghülyült. Ahogy olvastam a kommenteket nem egyedi probléma mások is küzdőttek ugyanezzel. Valakinek a táp segitet valakinek meg a videókari csere... szóval nem tudom. Lehet, hogy a western digital 500gb wd5000azrx 64mb sata3 winyo zabál többet a kelleténél.
2014. jún. 30. 22:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Egy vinyó átlagban 7-8W körül kajál...
2014. júl. 1. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ha törlőm az illesztő programját a videókártyának akkor megy minden tökéletesen. Visszont ha felrakom akkor tré..
2014. júl. 1. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!