Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új videókártya beszerelése...

Tyrion Lannister kérdése:

Új videókártya beszerelése után a processzor hűtő ventilátor hangosabb lett. Mit lehet tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

A videókártya típusa: ASUS Radeon R9 270X DC2T 4GB GDDR5

Processzor típus: Intel Core i3-4330

Az előző videókártya,amiről váltottam az R9-re: AMD Radeon 7750 HD

Amikor azt használtam több mint egy évig nem volt hangos a processzor még játék közben sem. Miután bekerült az új kártya a processzor GYÁRI ventilátora hangosabb lett. A BIOS-ban nem történt változás,ugyanúgy Standard Mode-ban van.Még akkor is hangos ha nincs terhelve,bár akkor halkabb mint játék közben,de még úgy is hallhatóan hangosabb.



2014. júl. 1. 10:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ajánlatos jobb procci hűtőt beszerezni és véletlen nem a táp venti hangosabb ?
2014. júl. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy az lett hangosabb és nem a videokártya hangos?
2014. júl. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Levettem a ház oldalát és hallhatóan a proci hűtő a hangosabb. A videókártya halk,tulajdonképpen ezért is válaszottam ezt a kártyát.Ki lett tisztítva sűrített levegővel is.Én ezt azért találom furcsának,mert a másik kártyával nem volt ilyen.
2014. júl. 1. 10:36
 4/23 anonim ***** válasza:

Jobban melegszik a procci mert többet kell teljesíteni ezáltal a venti fordulatszáma is megnövekszik ettől lesz hangosabb.

Ha zavar akkor kénytelen vagy minőségi CPU coolert venni

2014. júl. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Szerintem még az lehet esetleg, hogy az új jobban igénybeveszi a processzort, ezért jobban melegedik.


Valamilyen programmal meg tudnád nézni a processzorod hőmérsékletét?


Én az Open Hardware Monitor nevűt használom. De az AIDA64 is tökéletes.

2014. júl. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ja tápod milyen ?
2014. júl. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Egyébként érdekes,mert ahogy most ezt írom,fut a háttérben egy játék,szinte teljesen le van terhelve a processzor és semmi hangja nincs.
2014. júl. 1. 10:41
 8/23 A kérdező kommentje:

Tápom: Chieftec GPS-500AB A

500W-s,jól szolgál évek óta.

2014. júl. 1. 10:43
 9/23 A kérdező kommentje:

Open Hardware Monitor a következőket mutatta:

Játék futásával a háttérben: 90-95 fok között,most hogy kikapcsoltam a játékot,most 66-7 fok körül van.

De érdekes,most,az előbb,mikor a játék még futott,és 90 körüli hőmérséklete volt,gyönyörűen,halkan ment a proci,ahogy kell.

2014. júl. 1. 10:47
 10/23 anonim ***** válasza:
Ha le van téve tálcára, akkor valamivel kevesebbet fogyaszt (erőforrást). Szóval becsapós lehet, amit tapasztalsz.
2014. júl. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!