Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez összekötés, jumpere...

Merevlemez összekötés, jumperelés: mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Már meglévő merevlemez mellé szeretnék egy másikat betenni slave-ként. A beszerelés megvolt, próbálkoztam a jumpereléssel, de valamiért nem tölt be. Betöltéskor kiírja a két meghajtót megfelelő sorrendben, de nem tölt tovább.

2014. júl. 4. 07:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit jumperelni, hacsak nem valami osregi IDE-s lemezek. BIOS-ban allitsd be a boot-sorrendet.
2014. júl. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mit jelent hogy öreg? Egyébként IDE csatlakozós. Ez ősréginek számít?
2014. júl. 4. 07:40
 3/14 csacsi2 ***** válasza:
Ja. Mostani alaplapok úgy kezelik ahogy csatlakoztatva van. Szedd le a jumpereket. Előfordulhat ha két különböző adatátviteli sebeségü eszköz (pl ata33 ata100) van és a gyorsabbra van állítva a bios -ban (dma mód) akkor a lassabb nem követi. Ellenőrizd a kábelt is, hogy a merevlemezhez megfelelő legyen (40-80pines).
2014. júl. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 kata kata ***** válasza:
Az alaplapi kék csatlakozód az elsődleges(master).A fekete a másodlagos (Slave).Op.rendszeres vinyó (master),Tároló(slave).Biosban nem kell semmit állítanod.
2014. júl. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 kata kata ***** válasza:
Kevés kávét ittam! Kék az elsődleges erre egy mastert és egy slave.t csatolhatsz hdd-hdd.Fekete másodlagos erre is egy mestert és egy slave-t csatolhatsz odd-odd.
2014. júl. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 hypno ***** válasza:

#4 Az alaplapi IDE csatlakozóknál nem Master/slave az elnevezés, hanem Elsődleges és Másodlagos. Primary/Secondary. És mindkét csatornán két eszköz használható Master/Slave kiosztásban.

A Master meghajtót a szalagkábel végére kell kell kötni, a Slave pedig középre megy.

2014. júl. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 kata kata ***** válasza:
:))
2014. júl. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

A kék alaplapi csatlakozó végére kötöttem a master-nak szánt merevlemezt, az alaplaphoz közelebb pedig a slave-t.

Mindkettőhöz bedugtam azt a csatlakozót is, amiből a tápot kapja.

Többféle módon is kipróbáltam elindítani-sikertelenül.

Van amikor betöltéskor ezt írja ki:

Pri Master Samsung...majd: Capable and status ok

Pri slave wdc... majd: Capable and status ok

Ebből arra következtetek, hogy a csatlakoztatás megfelelő, de valamiiért mégsem tölt be. Ilyewnkor a BIOS-ba sem tudok belépni. Mi lehet a gond? A slave lemezre kell valaminek telepítve lennie?

2014. júl. 4. 10:24
 9/14 csacsi2 ***** válasza:

Lépj be a biosba és állítsd DMA Mode-2 -re (vagy amilyen a merevlemez). Be tudod állítani akkor is, ha nincs csatlakoztatva. PIO mod legyen engedélyezve.

Nem lehet hogy hibás a lemez?!

ezek után ha elindul akkor ellenőrizheted a windowsban is a kapcsolatot. Ha átvált PIO -módra akkor valami gond van a lemezzel.

[link]

2014. júl. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 hypno ***** válasza:

#8 Azt, hogy nem tölt be, azt úgy érted, hogy nem áll fel a Windows?


Ha igen az azért van, mert a boot sorrendnél nem az Winchester van bejelölve, amelyiken az operációs rendszer van.

2014. júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!