Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor tuning? I52500k

Processzor tuning? I52500k

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy i5 2500k-s procim. mi kellene ehhez, hogy tudjam húzni? Vagy elég alapjáraton? VIszont később elkell majd.

Milyen alaplapot ajánlotok? Jelenleg: Asrock p67 extreme4 van asszem, ebben lehet húzni?

Milyen hütést ajánlotok? Jelenleg gyári van rajta


2014. júl. 4. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
így van tudod benne húzni.. a gyárinál egy jobb cpu hűtőre lesz szükséged .. szerintem 4.0 ghz főlé simán lehet húzni .. majd egy videót azért néz meg hogyan csinálják ha még nincs tapasztalatod ..
2014. júl. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a gyári hűtő max arra jó hogy gyári órajelen használd vagy (fesz emelés nélkül) +0,1-0,3 ghz-t húzz rajta.
2014. júl. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és milyen hütőt ajánlotok?
2014. júl. 4. 14:33
 4/8 Stark2000 ***** válasza:
Legjobb egy CoolerMaster Hyper 212 EVO lenne, de csak ha elfér a házadba. Minimum viszont CoolerMaster TX3 EVO !
2014. júl. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]

én erre gondoltam

2014. júl. 4. 16:56
 6/8 Stark2000 ***** válasza:
Megint vízhűtéssel jön mindenki? Amúgy meg ha belefér ez a házadba, akkor inkább ezt: [link]
2014. júl. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jó a noctua és a folyadékhűtés is...

Folyadékhűtést javasolnám inkább...

A folyadékhűtésnél (pl:h100i) szerintem hatékonyabb az egész,ott a rendszer "vízkeringetéssel" hűt.

A víz közvetlenül nem találkozik a processzorral,hanem a hűtőegység (ami a processzorral kontatot teremt),vezeti el a hőt,ahol a processzorhoz ér,ott átlag jó hőelvezető anyag van (pl: réz ,vagy magas réztartamú "keverék".)

Nagyon jó a folyadékhűtés...

Bár szinte tesztelheted is otthon,hogy melyik a hatékonyabb.

Fogsz bármit amit fellehet melegíteni,pl: 1 bögrébe forralsz vizet a mikróba,kiöntöd a vizet a forró csészét az asztalra teszed és 1 ventivel maxon fújatod,vagy a csészét vízbe teszed (a lényeg,hogy a víz csak a külsejét ) érje,és amelyik előbb hűt,az a jobb....

2014. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Stark2000 ***** válasza:
Ebben igazad van, ha van 30.000Ft-ja vízhűtésre akkor vegye, ha nincs, akkor a léghűtés. Egyikkel sem jár rosszul. Én a vízhűtést mondjuk 2 okból vennék ami nekem fontos: Kicsi / kevés hang, hatékonyság.
2014. júl. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!