Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most melyiket kössem rá? ATA...

Most melyiket kössem rá? ATA vagy SATA?

Figyelt kérdés

Hello! A képen látható 2 csatlakozóval van gond!


[link]


A szélesebbre rákötöttem a tápegységet, így kap áramot. a kisebbre pedig ugyanúgy rámegy az ATA és a SATA csatlakozó is. Tehát bedugom a szürke SATA csatlakozót a DVD-be és az alaplapba és megy. rákötöm a piros színű ATA csatlakozót a DVD-re meg az alaplapba, és akkor is megy, pedig ugyan oda dugtam mind a 2 helyen. Mi a különbség a 2 között? Vagy mind1 melyiket használom,



2014. júl. 6. 09:31
 1/3 P.O.C. ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést, a képen látható csatlakozó SATA, köze nincs a ATA -hoz vagyis az IDE -hez. Az egyik soros, a másik meg párhuzamos adatátvitelű. Nem kompatibilis egymással.
2014. júl. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az sata? Akkor jó! Mert a kábelre amit rá tudo kkötni az egyikre az van írva, hogy Serial SATA a másikra meg serial ATA, és belemennek! Akkor biztos elírás!
2014. júl. 6. 09:44
 3/3 anonim ***** válasza:
SATA a "Serial ATA" rövidítése. A "PATA" (ami eredendően az ATA volt, de egyértelműség miatt már így szokták emlegetni) sokkal nagyobb csatlakozóval rendelkezett, ilyennel: [link]
2014. júl. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!