Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Betörtem a laptopom LCD-jét,...

Betörtem a laptopom LCD-jét, eltűnhet teljesen a fekete rész?

Figyelt kérdés

Nemrég sajnálatos módon betörtem (vagy berepesztettem) a monitorom folyadékkristályos szerkezetét, de 3 nap után valamennyire felszívódott az a "sötét anyag". Lehetséges, hogy szinte teljesen el fog tűnni? Persze, a hajlatok meg vannak, ha hozzányúlok a képernyőhöz, egyből látszik, hogy merre "repedt" meg, de legalább nem zavaró a fekete foltok látványa.


Vélemény? És mi lehet ennek az oka?



2014. júl. 7. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:

"És mi lehet ennek az oka?" Ez komoly kérdés? :)

A kulcsszavakhoz is kiírtad, a kulcsszó: folyadékkristály. Szerintem azt láttad folyékony állapotban.

Egyébként, ahol már eltűnt, ott jó a kép? Szerintem magától nem javul meg, én kicseréltetném (drága lesz)...

2014. júl. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ott a kép tökéletes. Nyilván, tudom, mit láttam, csak azt nem értem, hogy miért kezd eltűnni, amikor tudtommal idővel még jobban kifolyik és használhatatlanná válik az LCD :)
2014. júl. 7. 13:12
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg, ha ugye onnan kifolyt, s miután felszívódik, az nem fog hiányozni az LCD-szerkezetből? Mert úgy tűnik, rendben van. Tudom, hogy drága, egy használt laptop, nem érné meg kicserélni...
2014. júl. 7. 13:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondoltam, ahogyan te (nem javulna meg, jobban kifolyna). De lehet, hogy tévedtünk...


Ha tényleg nincs látható baja (jók a pixelek), és nem lesz rosszabb, akkor szerintem használd nyugodtan...

2014. júl. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez úgy működik, hogy van két lineárisan polarizált szűrő egymásra marőleges síkkal forgatva. A közte lévő, sűrű olajhoz hasonló állagú folyadék kristályos anyag a fény polarizációs síkját elforgatja 90 fokkal.


Akkor és ott szűnik meg a polarizációs sík elforgatása, ahol az adott kép piont egymással szemben álló elektródájára feszültséget kapcsolnak, vagy levegő jut be a lapok közé. Ettől sötétedik el a képernyő.


Ha nálad befutott a levegő és egy idő után megint egyenletesen eloszlik benne ez az anyag, akkor kitölthet nagyobb területet is, mint amikor megnyomódott a kijelző és szétpattant. Viszont ha ilyenkor nyomogatod, akkor az LCD anyag kezd áramloani az üveg lapok között és akát annyira ki is türemkedhet, hogy a helyébe komolyabb mennyiségű levegő fut be és nagyobb folt keletkezik.


Egyébként ez az anyag a cianobifenil valamilyen változata.

A bifenilek bőrön keresztül könnyen felszívódnak és gyengén mérgezőek.


[link]

2014. júl. 9. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!