Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AVERMEDIA Live Gamer HD Lite...

AVERMEDIA Live Gamer HD Lite alkalmas set-top-box HDMI jel fogadására?

Figyelt kérdés

A probléma a következő: Béreltünk a Vidanettől egy Intek HD-C63CX beltérit, és hozzá vettünk egy 8GB-os pendriveot. Én hétköznap nagyon keveset vagyok otthon, így gondoltam arra jó lesz, hogy felveszik nekem itthon a sorozatokat, ráteszik gépre, és hétvégén nyugodtan megtudom nézni. De nem lehet a felvett tartalmat átvinni gépre, mert jogvédett... (Pendriveot se olvassa be) Nos arra gondoltam, hogy rákötöm egy Avermediára HDMI-vel a beltérit (akár 1080p vagy 480), és Bandicammal vagy Frapssel felvesszük, mert ugye a hdmi porton is van elvileg HDCP védelem. (Ezért nem lehet alap avermedia progival felvenni gondolom, mint pl. PS3 esetében néhány játéknl). Láttam YouTuben sokan így rögzítenek HDCP védelemmel védett játékot, ezért gondoltam erre.

De a fő kérdés: Egy AVERMEDIA Live Gamer HD Lite-ot rábírok kötni egy Intek HD C63CX beltéri egységet? Nem lesz fekete képernyő vagy valami error? Ha esetleg tudtok jobb megoldást mindenképp írjatok. Július 10.én fizetés után szándékozom megvenni...



2014. júl. 7. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán furcsa, de kis hazánkban ilyen másolásvédelmet megkerülni törvénytelen, ellenben a sorozatot netről lehúzni nem az. Miért választanád a rizikósabb, drágább és macerásabb utat?
2014. júl. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olyan sorozat, ami nekem kell nincs fent interneten :( nCoren se, sehol. Új csatornáról van szó (IDXtra HD)
2014. júl. 7. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:

A HDCP-vel védett tartalmat csak felvenni nem lehet. Nézni igen. Mivel az AVerMedia kártyák HDCP kompatibilisak, így megjelenítik a védett jelet, csak blokkolják a felvételt.

A HDMI splitterekkel, elosztókkal vigyázni kell. Nem mind működik megfelelően, olyan is akad, amelyik feloldja a HDMI védelmet. Ez szabályellenes természetesen, és ezért kerülendő.

2014. júl. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fentiek tükrében ha továbbra is ragaszkodsz a felvételhez, akkor egy scart kábel és egy régi videomagnó csodákra képes. Utóbbi egy PC-vel és egy tv tuner kártyával helyettesíthető. Nem lesz HD, de a történet ugyanaz marad a filmben.
2014. júl. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!