Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek valós ez az...

Szerintetek valós ez az állítás, vagy csak egyéni vélemény és semmi alapja?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm azt mondta pár napja hogy ha egy számítógép/notebook/netbook meghibásodás nélkül megér a 2 vagy 3 éves kort, akkor nem fog egyhamar elromlani...


Persze ezt a meghibásodás dolgot úgy értve hogy ha maga a felhasználó nem teszi tönkre, és túlfeszültséget valamint villámot sem kap be...



Szerinte ez a vízválasztó és döntő idő ez a 2-3 év


Ti erre mit mondtok, mi a véleményetek, tapasztalataitok, meglátásotok erről?



2014. júl. 9. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem osztom ezt a véleményt. éppen ellenkezőleg gondolkodom. Ez az az "életkor" ami után akár hatványozottan lehet számítani a különféle alkatrészer elöregedéstől, v származó meghibásodására.

Talán az sem véletlen hogy az ilyen alkatrészeknek a jelentős hányada 2-3 éves garanciát kap. Ez azért elég beszédes adat.

De cáfoljon meg aki tud ! :)

2014. júl. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát, én azt mondom, hogy az sem igaz, ha egy autónak 2 éves koráig nem lesz baja, nem fog tönkremenni.
2014. júl. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ami el tud romlani az el is fog romlani, legyen az autó, számítógép vagy bármi.

Az alkatrészek elhasználódnak, meggyengülnek, elkopnak.

Nekem ami gépben tönkrement alkatrész, az mind idősebb volt, mint 4 év (hdd, vga, ram, táp)


Nem is tudom hogy lehetne legegyszerűbben elmagyarázni.

Tételezzük fel, hogy van egy nagyon jó minőségű csapágy. Hiába nagyon jó minőségű, a fizika törvényei rá is vonatkoznak, és egy idő után bizony el fog kopni, és kotyogni fog.

Ez kivédhetetlen. Pont ez a helyzet a számítógépeknél, telefonoknál is, olyan nincs hogy örök életű, egyszer el fog romlani úgy is, csak lehet, hogy 15 év múlva, és az is lehet, hogy 2 év múlva. :)

2014. júl. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd, ez gyakorlatilag nem igaz, minél öregebb egy gép, annál nagyobb a valószínűsége, hogy elromlik valamelyik alkatrésze. Igaza van az #1-es válaszolónak.

Amúgy szerencse kérdése. Nekem van egy Asus F5SL laptopom, amit már lassan 8 éve használok, és még mindig kellemesen használható, csak kicsit lassú szegényke. És az évenkénti por kifújkászáson kívül nem volt ok szétszedni.

De annó volt olyan 100 ezer forintért vásárolt CD íróm, ami a vásárlást követő 14. hónapban tönkre ment. Egy év gar volt rá :-(

2014. júl. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!