Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Találtam egy 8 magos processzo...

HungarianKiwi kérdése:

Találtam egy 8 magos processzort. A neve:AMD Opteron Eight-Core 3280 mire jó ez? Játékra megfelelő lenne esetleg? Véleményetek a processzorról?

Figyelt kérdés
2014. júl. 10. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Az Opteron szerverekbe szánt proci, nem ez lenne az első ötletem, ha játékra PC-t akarnék építeni.
2014. júl. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 BM-Striker ***** válasza:

Arra, mire egy 65W-os órejleű Bulldozer.


Igen, de egy FX jobb nála játékra.



Gyakorlatilag egy alacsonyabb órajelű nem tuningolható Bulldozer magos FX a te szempontodból.


Nem ajánlanám a megvételét, hacsak nem nagyon olcsó.

2014. júl. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BM-Striker ***** válasza:
*Arra, mire egy 65W-os TDP-jű Bulldozer.
2014. júl. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jó játékra is, mi az hogy! Egyrészt válogatott FX-ek amik hardveresen optimalizált magokat tartalmaznak az alacsonyabb fogyasztás, hőtermelés és stabilitás terén. Valamint ezeknek gyorsabb a memoriakezelése és a gyorsítótára. Az sem utolsó szempont hogy amíg az FX-ek kupakhője 61 fokig , ezek 71 fokig használhatóak.

Természetesen hátránya is van mégpedig hogy nem minden alaplap kezeli 100%-ban,nem lehet bármiféle memóriát mellé pakolni, szorzózáras és relatíve alacsonyabb az órajele. Valamint ha például egy játék abszolút nem opteron kompatibilis, azaz nem ismeri fel akkor brutálisan lassan fog menni. Bár én nem találtam még ilyet.

2017. dec. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!