Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » "Eltűnt" üres helyet hogy...

"Eltűnt" üres helyet hogy lehet visszahozni a merevlemezen?

Figyelt kérdés

Vagy egy fél terrás usb-s hdd-m. A 465 GB-ból szabad 260 GB, de 276-nak kéne lennie!!! Ha win intézőben a hdd gyökerében kijelölök minden fájlt és mappát, majd tulajdonságok > ezt írja: foglalt terület 189 GB. Viszont kívül az intézőben azt írja a rendszer, hogy 260 szabad és 465 a teljes. Mi ez az "eltűnt" 17 GB? Nem egyszer volt már ilyen. Csak akkor úgy oldottam meg, hogy lemásoltam az egész usb-s hdd-t, formáztam, majd visszaraktam mindent. De most már nem tudom megtenni, mert nincs akkora helyem, hogy ideiglenesen áttegyem a cuccaimat.


Na most. Van olyan szoftver, ami ezt megoldja? CCleaner tud ilyet? Pl van a CCleaner-nek olyan, hogy szabad terület törlése. Ez jó lehet rá? Elképzelhető, hogy vannak nem teljesen töröld adatok még? Vagy mi mással tudnám ezt megoldani?


Köszönöm!



2014. júl. 12. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a lomtárban pihen 1-2 dolog. Viszont valószínűbb (főleg régi hdd esetén), hogy ilyenkor a rossz sectorokat nem számolja a szabad területbe. Formázáskor törlődik az információ, viszont egy idő után (és adatvesztés után) rájön hogy badsector, nem kéne oda menteni.
2014. júl. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Kb. 4 éves ez a meghajtó, de lehet, hogy kicsit sokat mondtam. De azt hiszem 3-nál azért idősebb. Szóval azért nem mai darab :SS Na. HDSentinel szerint teljesen zöld. Egyáltalán nem jelez bad sector-t...


A rejtett recycle, meg system volume mappák tartalmát szabad törölni? Abban lehet a hulladék adat?

2014. júl. 12. 23:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Recycle = lomtár, törölhető.

System Volume-t én nem törölnék.

2014. júl. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, értem. A recycle-t közben megnéztem: 1,2 GB :DD Hát azzal sokkal nem vagyok beljebb. Köszönöm. :)
2014. júl. 12. 23:46
 5/6 anti paladin ***** válasza:
Esetleg lehet, hogy rendszervisszaállítási fájlokat pakolt az usb-s vinyóra is, 3 év alatt azok simán foglalhatnak ennyi helyet.
2014. júl. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az elképzelhető, hogy amiatt van ez, mert sok gépre telepítek programokat és erről indítom őket? Pl. Office 2010, meg egyéb kisebb progikat. Nagyon sok gépre telepítettem már és az usb-s hdd-ről indítottam.
2014. júl. 14. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!