Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy SSD-nek kb. mennyi lehet...

Egy SSD-nek kb. mennyi lehet az élettartama és mennyivel gyorsabb a rendszer, ha arról indul a Windows?

Figyelt kérdés
2014. júl. 15. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Élettartamot túlértékelik, egy cikkből ajánlok két oldalt:

[link]

[link]

Nekem a tölétés 2010-e SSD-vel egy win7 töltőképernyő felvillanás (5 pm. max.) utánna bejelentkezés. Rendszerben is gyorsabban feláll. (max. 10 mp, de indít egy csomó mindent).

3 Éve használom és még 100%-os.

Volt valami cikk 11. pontban leírta mit kell beállítni, de nem találom.

2014. júl. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

normál használat mellett 6-10 év

sebesség: nekem 4,5perc bootifő lement 1percre

2014. júl. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 halalfalo ***** válasza:

Nekem 10-15 másodperc alatt tölt be a Win 7.

Win 8 még gyorsabb.

A programok is sokkal gyorsabban töltenek be, minden gyorsabb vele. ( A játékokban nem lesz több FPS!)


Az élettartamáról nem lehet olyan sokat tudni, mert még viszonylag új a technológia.


Ha minden nap teljesen leformázod, és újra pakolod, akkor is évekig fog menni, 10 évig biztos. Vagy tovább.


10 év múlva már úgy is kicsinek fog számítani pl. egy 120 gb-os SSD. Szóval a technológia fejlődése miatt előbb fogod lecserélni, minthogy elromlana.

Persze elromolhat rajta pl. a csatlakozó, vagy valami más, ami miatt nem fog működni, de nagyon kicsi rá az esély.

2014. júl. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokkal gyorsabban indul a rendszer.


Én kb 3 éve használom a 128GB-os SSD-met, most 75%-os, de amúgy semmivel se rosszabb, mint amikor 100%-os volt. SSDLife szerint még 3 évet fog működni. De addig úgyis lecserélem, mert nem férek el rajta.:D

2014. júl. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!