Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » "Létfontosságú" tudnivalók...

"Létfontosságú" tudnivalók SSD-vel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Gondolok itt teljesítmény, élettartam növelésre, bekötési és használati tanácsokra. Bármire ami SSD-vel kapcsolatos, és egy olyan embernek fontos lehet akinek még eddig csak HDD-je volt.

2014. júl. 16. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezeket olvasd át és megvilágosulsz :)

[link]


[link]

2014. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. júl. 18. 07:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a linkelt cikkeket, helyette egy ideig követtem a linkelt oldal SSD-ről szóló fórumát. Ezek szerint:

Úgy legyen telepítve a rendszer, hogy ne legyen rádugva a HDD a gépre.

Ha szükséges, legjobb a Windows telepítőjével partícionálni az SSD-t, mert így biztosan rendben lesz az alignálás.

Meg kell bizonyosodni róla, hogy megy-e a TRIM.

A töredezettségmentesítést le kell tiltani.

Drivert nem kell feltenni az SSD-hez, jó az amit telepít hozzá a Windows.

Ezen kívűl nagyjából minden más felesleges. Hibernáls is maradhat bekapcsolva, de ha nem használod, kikapcsolhatod, így nyersz néhány GB helyet.

2014. júl. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ah hülye SSD! Soha se értettem,annyira oda vannak érte pár másodpercért,de aki türelmetlen annak nem való számítógép ennyi!

Volt SSD-m és hallok róla sok mindent,a lényeg hogy a legtöbb ha eléri a kapacitásának a felét tehát 500GB-os SSD-n ha eléred a 250GB-ot akkor 50%ra esik vissza az írási és olvasási sebesség,tehát egy HDD-nél is lasabb lesz! A másik hogy rohadt drága ezért nem éri meg,a chipek hamar meghalnak,szó szerint 2-3év múlva dobhatod a kukába mert tönkremegy,olyan emberekről is halottam akinek 1 hónap után meghalt és ment vissza szervízbe,természetesen vissza tért a HDD-hez és én is így vagyok! Egyszerűen SSD-t csak laptopba tudom elképzelni,ott látom értelmét stb... Ugye laptopot nem tudod bővigteni tehát 3 év múlva álltalába mindig új notit vesznek az emberek,pont akkor amikor elkezd meghalni az SSD ezért ott nem baj,de a gépembe 6 éve működő HDD azért már jó szerintem!

Szóval a lényeg hogy kicsit gyorsabb sebességért nem éri meg a kétszeres,háromszoros felárat,egyszűeren SSD ennyit nem ér meg,és sok a negatívuma is míg a HDD-nek nem igazán,csaj annyi hogy mozgó alkatrész van penne,ami asztali esetében kit érdekel,meg melegszik ami ismét kit érdekel ha asztali,ott nem rossz egy 30 fokos HDD :) Szóval vehetsz SSD-t de max oprendszernek,bár én pont azt nem bíznám rá mert az tartja össze a géped de mind1 Fontos adatokat se tárolj annyira rajta,HDD sokkal tovább képes megőrízni adatokat mert ha vigyázol rá képes akár 10 évig is működni! De halottam olyant is hogy valakinek 17 éve működik az egyik HDD-je és még nem is csapágyas,na ez megbízhatóság SSD nem!

2014. aug. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na a #4-re nyomtam egy piros kezet. Ezt egy olyan ember írta akinek még soha sem volt SSD-je és nem is lesz. Fele sem igaz annak, amit írsz. Először használj egy megbízható SSD-t pár évig, majd miután kétszer új gépet vettél mert az előző tönkrement, de az SSD-még mindig működik, akkor majd megváltozik a véleményed.
2014. aug. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Te még is honnan veszed hogy nem volt SSD-m? Mi a francnak huznám le akkor? Volt képzeld el samsung SSD-m és mindegyik kérem szépen a felénél úgy belassult hogy nem igaz de vannak vélemények is tessék csak!

[link]


Legköelebb ne nyomkodd a piros kezet és nem kell dicsérni az SSD-t mert neked is van,nehogy a pici szívednek rosszul essen hogy sz art vettél mi? :D Így van ez mindenki a saját holmiját dicséri mert önzbizalomra vágysz hogy amint említettem nem sza rt vettél,én pedig azon kevés emerek közé tartozik aki tudja szidni akkor is cuccait,ha épp erre gyűjtött mert nekem nem kell elsirmerés :)

2014. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Azért az érdekes hogy két gépet vettél mert tönkrement,először is te minden évben új gépet veszel? Másik hogy ment tönkre a géped? Nekem 6 éve megvan nem tudom milyen géped volt akkor,aztán még nem is beszéltünk arról hogy egy gép nem igen tud tönkremenni,ki lehet cserélni tudod a hardvereket ha esetleg elromlanának de te képes vagy akkor egy új komplett gépet venni? Innen is látszik hogy neked tök mind1 milyen drága az SSD megveszed,de azért azt is vedd figyelembe hogy mikor nem volt a híres SSD akkor mire mentetted a dolgaidat?! Hu várj csak nehéz kérdés,HDD!

SSD nyílván vagy is remélem fog fejlődni és akkor talán nem fognak belassulni meg nem halnak majd meg olyan hamar,de eddig amilyen SSD-ket kapni a piacon egyiket se! HDD már 50 éves konstrukció tehát volt neki ideje kiforrni,de sőt a HDD képes magát javítani is,SSD-ről ez nem mondható el! Nyílván nem a karcos lemezt fogja újjá varázsolni hanem szektorokat hoz létre hogy megmentse a többi adatot,a SSD-nél ha elhal egy chip előtte nem fogja neked átmásolni a maradék chipekre,nem sőt ha az oprendszered van rajta akkor azonnali kékhalálra számíthatsz ha meghal egy chip,tehát innen is láthatod hogy az SSD egy előnye hogy gyorsabb,de sajnos a hátránya jelenleg nagyon sok,persze 5-10 év múlva ez lehet változni fog és talán az ára is le fog menni de jelenleg nem piacképes,képtelen egy SSD 10 évig működni,de mondom láttam olyan HDD-t ami 17 éve megy még is tökéletes,na ez überelje felül :)

Persze HDD-nek is van előnye,nem is 1! Nagyon nehéz,sajnos valamelyik képes 1kg-ot nyomni míg egy SSD álltalában 70-100 gramm között nyom.HDD nagyon kényes a porra,ha korongra rákerül valami akkor vége míg SSD-nek nem igazán lesz baja,ezt csak azért írom hogy lásd,nem vagyok elfogult és nem is szándékozom lehúzni az SSD-t,de jelenlegi formájában csak notiba látom értelmét :) Pár másodpercért nem éri meg nekem a háromszoros felárat :)

2014. aug. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy rólam van szó? Én meg vagyok elégedve a saját 3 éves laptopommal. Konkrétan senkiről nincs szó, csak mint példát írtam. Összességében ez mondható el az SSD-k megbízhatóságáról, hogy lassan kihullik alóluk a gép, de még mindig működnek. A kivétel pedig erősíti a szabályt.

Egyébként nem te voltál az aki a Prohardver SSD fórumában nagyon szidta a Samsung SSD-t? Volt ott egy ember és nem tudom hány Samsung SSD után visszsatért a HDD-re. Nyilván nem bírja az SSD a napi több száz GB írást, vagy nem tudom miért hullanak nálad az SSD-k, talán a 6 éves géped nyírja ki folyamatosan az SSD vezérlőjét, vagy egy rossz tápegység.

Amúgy meg az SSD-ben van wear leveling. Ez arra való, hogy egyenletesen kapják a terhelést a cellák, kb. egy időben halálozzon el az összes. Ne legyen olyan helyzet, hogy az egyik cella szét van írva, a másik meg alig kapott terhelést. Ha meg elromlik egy cella, bőven messze van még a kékhaláltól a gép. Ugyanúgy kizárja az SSD az adott celátt, mint a HDD.

Az SSD nem adattárolásra való, a rendszer gyorsítása a cél. Azt pedig kítűnően elvégzi, méghozzá csendben. Gyakorlatilag bármelyik alkatrészét kicserélheted a gépnek, a legészrevehetőbb változást az SSD jelenti. Legyen akár a lehető legfejlettebb a géped többi alkatrésze, egy HDD nagyon visszafogja a sebességet. Ha van, nem sajnálom rá a pénzt, nem drága az SSD, ha nem egy nagy kapacitású HDD-hez viszonyítod. Nem ugyanarra való a kettő. Ft/GB arányt felesleges számolni.

2014. aug. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Értelek :) Egyébként nem én vagyok az,de amint linkelt belinkeltem ott nagyon szídják az SSD-ket,nekem is elromlott és nem több száz gigás adatokat nem igen tettem le meg törtöltem róla tehát egyszerűen elromlott,de nem csak én vagyok így sokan panaszkodnak rájuk.Minden esetre valóban csak oprendszert jó rájuk tenni,akkor lesz gyorsulás is de azért adattárolásra HDD :)

Azért jó hogy higgadtan tudunk érvelni komunikálni egyébként :D Ritka az ilyen ember,főleg a gyíkon ahol sokszor az emberek egymás igazáért képesek mindent megtenni.

2014. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm szépen mindenkinek, a kérdésem megválaszolásra került. :)
2014. aug. 7. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!